2022. október 23.
UP: a fiúknál is elindult az akadémiai torna-sorozat
A fiatalok fejlődésén túl az akadémiák együttműködéséből a magyar kézilabdázás is profitálhat – VIDEÓ!

Nemrég új versenysorozat indult a 2007-es és 2008-as születésű kézilabdázóknak, amelyben az államilag kiemelt akadémiák csapatai mérhetik össze az erejüket. A hétvégén pedig a fiúk sorozata is megkezdődött. A kezdeményezés célja, hogy ezek a – saját korosztályos bajnokságukból általában kiemelkedő – együttesek szezon közben minél több éles mérkőzést játszhassanak, kiélezett szituációkban próbálhassák ki magukat, ezáltal még gyorsabb ütemben fejlődhessenek. A szezon során minden akadémia, vagyis az FTC-n kívül a BFKA-Veszprém, a NEKA, a BFKA-Balatonfüred, valamint a Pick Szeged is otthont ad egy-egy fordulónak. Október 21. és 22. között a mieink voltak a házigazdák az Elek Gyula Arénában.

Döntetlent játszottunk a közvetlen riválissal

A sok hiányzó miatt három élvonalban szereplő fiatal játékosunkkal állt fel U19-es együttesünk az NB I/B-ben.

Nagybányán nyertek felkészülési tornát az U15-ös fiúk

A román bajnokot és az ezüstérmest is magabiztosan győzte le U15-ös fiú kézilabdacsapatunk a kétnapos tornán.

Négy tornát is nyertek már a szezonban az U12-es fiúk

Nagyszerű szezont fut U12-es fiú kézilabdacsapatunk, a négy tornagyőzelemről edzőnket, Mátrai Nórát kérdeztük.

Harmadikok lettünk a lányok akadémiai tornáján

Az Elek Gyula Aréna adott otthont a lány akadémiai tornasorozat II. fordulójának, amelyen harmadikok lettünk.

Kettős ORV-siker akadémistáink részvételével

Decemberben a fiú és lány korosztályos válogatott is győzött a lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenyén.

Csapatunk nyerte az U8-as Albert-kupát

A hétvégén a Népligetben tartott tornáról az Albert Alapítvány ügyvezetőjét, Albert Magdolnát kérdeztük.

A hétvégén U8-as fiútornát rendezünk

Vasárnap a Népligeti Faház ad otthont az U8-as korosztály Albert Flórián szivacskézilabda-tornájának.