A hajrában háromgólos hátrányból fordítva bronzérmes a magyar ifjúsági női válogatott a vébén!

Női ifjúsági világbajnokság, bronzmérkőzés:
Hollandia– Magyarország 26-27 (16-12)
gólszerzőink: Simon 9, Csernyánszki 6, Varga 6, Molnár 3, Gém, Bucsi, Panyi

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, 12 perc után már négy góllal, 9-5-re vezettünk, többek között Imre Szofi védéseinek is köszönhetően. Ezt követően azonban jött egy rövidzárlat, amely nem is volt olyan rövid. A következő 10 percben csupán egy gólt lőttünk, míg a hollandok ezzel szemben kilencet, így 14-10-re elmentek. Egy büntetőt sem tudtunk bedobni, négyet is kihagytunk, így nem csoda, hogy a szünetben négygólos hátrányban voltunk.

A második játékrészben is sokáig hátrányban voltunk, hat gól is volt a két csapat között (20-14), ám 25-22 után az utolsó nyolc percben csupán egy gólt lőttek a hollandok, mi pedig 26-26-nál, néhány másodperccel a vége előtt kaptunk egy jogos hetest, amit értékesítettünk, így egy góllal nyertünk, és megszereztük a bronzérmet.

A mérkőzés legjobbjának a kilenc gólig jutó Simon Petrát választották, a Ferencváros irányítója a világbajnokságon összesen 55 találattal zárt. Gratulálunk neki és a többi ferencvárosi kötődésű játékosnak: Imre Szofinak, Sass Kincsőnek, Kármán Lucának és Gém Lénának!

Férfi ifjúsági Európa-bajnokság, középdöntő:
Horvátország-Magyarország 28-25 (12-13)
gólszerzőink: Terjék 7, Bőti 3, Tóth 3, Kathi 3, Gazsó 3, Balogh 2, Viski 2, Bali, Szűcs

Férfi ifjúsági válogatottunk úgy lépett pályára az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, hogy a mérkőzés eredményétől függetlenül már bejutott a legjobb négy közé. Ez meg is látszódott csapatunk játékán, többen pihenhettek, például a válogatott csapatkapitánya, a ferencvárosi Csörgő Kristóf is, míg az FTC Kézilabda Akadémia növendéke, Tóth Levente ezúttal több szerepet kapott, és a bizalmat meg is hálálta három góllal.

A magyar együttes ugyan kikapott Horvátországtól, és ezzel elszenvedte első vereségét az Eb-n, de így is csoportelsőként jutott a pénteki elődöntőbe, amelyet Svédország ellen vívunk meg 18.00-kor.

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.