2021. december 2.
A második félidőben dőlt el - győztes nyitány a vb-n
A gólszerzéssel nem volt gondunk, de a védekezés csak a második félidőben állt össze.

A két Fradi-játékossal, Alicia Stolléval és Emily Bölkkel felálló német válogatott magabiztosan, tíz góllal verte Csehországot. Stolle három, Bölk pedig két góllal vette ki a részét a sikerből.

Csütörtökön este, Szlovákia ellen kezdte meg az alaposan átalakuló és ezer sebből vérző magyar női kézilabda-válogatott a világbajnoki szereplését. Északi szomszédunkkal nem túl rég, október 10-én találkoztunk legutóbb, s bár akkor a vártnál nagyobb ellenállásba ütköztünk, végül 30-28-ra győztünk. A problémák, a betegségek, sérülések miatti hiányzók és a legutóbbi szoros összecsapás ellenére is győzelmet remélhettünk az együttestől, de fontosnak érezhettük, hogy jól kezdjük az összecsapást, elvégre a fiatal, rutintalan játékosok így könnyebben belelendülhetnek.

A nyitány aztán felemás lett: a támadásainkat nem sok rossz szó érhette, rendszerint gyorsan, könnyedén lőttük a gólokat, de a védekezésünkön látszott, hogy messze nincs még készen, illetve, hogy hiányzik belőle a rutin. Potyogtak a gólok, a csapatok pedig fej-fej mellett haladtak, és bár jobbára mi vezettünk, arra is volt példa, hogy a szlovákok álltak jobban. Háfra Noémi volt elöl a legveszélyesebb, illetve Márton Gréta célzott hibátlanul, ha helyzetbe került, de így is csak döntetlennél mehettünk pihenőre (16-16). Egyértelmű volt, hogy a második félidőre hátul kellene valahogyan stabilizálni a csapatot, és szerencsére sikerült is a fordulás után ebben előre lépni.

Valamivel szorosabb lett a fal, valamint Szikora Melinda is fogott néhány labdát, ezzel a második félidő elején sikerült megnyugtató különbséget kiépíteni (23-18). Ezt követően egyszer sikerült még faragnia a hátrányon a szlovákokoknak, de összességében nem forgott már veszélyben a győzelem. Klujber Katrin és Háfra Noémi egyaránt 7-7 gólig jutott, vagyis kettejük vezérletével a magyar női kézilabda-válogatott begyűjtötte első pontjait a spanyolországi világbajnokságon.

KÉZILABDA
NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT (Llíria)
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 35–29 (16–16)
Llíra, 200 néző. V: K. Christiansen, L. Hansen (dánok)
Szövetségi kapitány: Pavol Streicher

Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–5. 9. p.: 8–6. 16. p.: 9–10. 21. p.: 12–11. 25. p.: 13–14. 37.p.: 23–18. 42. p.: 26–20. 46. p.: 26–23. 52. p.: 32–25.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4

A csoport másik mérkőzésén
Németország–Csehország 31–21 (17–10)

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.