Svájc ellen játszott EHF Euro Cup-mérkőzést az olimpiai selejtezőre készülő magyar női kézilabda-válogatott. A szerda esti, tatabányai meccsen az első tíz percben nem alakult ki jelentős különbség, a mieink egy-két góllal vezettek, 5-4-es állás után azonban sikerült ellépni. Böde-Bíró Blanka védéseit is kihasználva zsinórban négy gólt lőttünk, és az itt kialakult fórt viszonylag jól tartottuk a játékrész folytatásában is. A vendégek 12-9-nél, illetve 16-13-nál tudtak háromra közeledni, de a kettő között egyszer hattal is megléptünk (16-10).
Az első félidő utolsó tíz percében nem volt kellően hatékony a védekezésünk, illetve a védések is elmaradtak, miközben a túloldalon a csereként beállt Sladana Dokovic öt védést is bemutatott ebben a periódusban, így a pihenőre kettőre olvadt a differencia (16-12).
A szünetben sikerült rendezni a sorokat, lendületesebb és pontosabb játékot mutatott a válogatott támadásban, védekezésben pedig sokkal keményebbé vált a fal. A kapuban Szemerey Zsófi nagyon jól védett, így folyamatosan nőtt a különbség, és az utolsó negyed órában már igazán felszabadultan kézilabdázhattak játékosaink. Az első játékrészhez képest óriási volt a változás, 34-20-nál már tizennégy volt az előny, látszólag a svájciak kissé belefáradtak a tempóba.
A győzelem összességében egy percig se forgott veszélyben, a második félidőben pedig fölényessé is vált. A válogatott szombaton 16:30-tól ismét Svájccal csap össze - de akkor már Gümligenben.
NŐI KÉZILABDA
EHF EURO CUP
Magyarország-Svájc 38-26 (16-14)
Helyszín: Tatabánya, Multifunkciós Sportcsarnok
Időpont: 2024. február 28., 17 óra
Gólszerzők: Kuczora 10 (5), Simon 4, Papp 4, Faluvégi 3, Albek 3, Vámos 3, Füzi-Tóvizi 3, Debreczeni-Klivinyi 2, Bordás 2, Győri-Lukács 2, Pásztor 1, Szöllősi-Schatzl 1, ill. Schmid 6, Altherr 5, Kündig 5, Emmenegger 2, Baumann 2, Bachtiger 2, Riner 2, Goldman 1, Gautschi 1.
Klasszis kapusunk kisfia egyelőre kézzel nyúl a labdáért, de nem dőlt még el a ”sportágválasztás”.
Bordás Réka a Ferencváros színeiben a magyar bajnoki és a Magyar Kupa-trófeát is elhódította már.
Női kézilabdacsapatunkban folytatja karrierjét 2026 nyarától az olimpiai bronzérmes Michala Möller.
Klasszis norvég kézilabdázónk a harmadik világbajnoki címét nyerte vasárnap Rotterdamban. Interjú.
Az első félidőben még Emily Vogelék irányítottak, végül az északiak örülhettek a női kézi-vb döntőjében.
Vasárnap délután Németország–Norvégia világbajnoki döntőt és Hollandia–Franciaország bronzmeccset rendeznek.
A magyar női kézilabda-válogatott búcsúzott a világbajnokságtól, de szoríthatunk még Fradi-játékosoknak.
A magyar válogatott nem tudta megismételni a Dánia ellen nyújtott játékát, így kikapott Hollandiától.