2021. október 6.
A második félidőben robbantottunk, győzött a válogatott
A 36. percig szoros volt a Portugália elleni Európa-bajnoki selejtező, de a végén már nem kellett izgulni.

Első mérkőzését játszotta szerdán este az Érd Arénában a magyar női kézilabda-válogatott a nyári olimpia, illetve ezzel együtt a szakmai stáb átalakulása óta. Épp ezért a portugálok elleni Európa-bajnoki selejtezőn talán nem is az volt a kérdés, hogy meglesz-e a papírforma szerint elvárható győzelem, hanem, hogy miként működik majd a csapat az új szövetségi kapitánnyal, Golovin Vlagyimirrrel és segítőivel.

Jól kezdtük a mérkőzést, az újdonsült csapatkapitány, Bíró Blanka tartotta a Ferencvárosnál mutatott formáját, szép védésekkel nyitott, és ezzel hamar előnyhöz segítette a csapatot. Még úgy is, hogy azért érezhető volt a lányokon az újrakezdés feszültsége. 6-2-es vezetésünknél időt kért a portugálok különösen idegesnek, vagy legalábbis temperamentumosnak tűnő szövetségi kapitánya. Tiago Bernandes úgy járt-kelt a kispad előtt, és úgy leteremtette egy-egy hiba után játékosait, hogy abból kitűnt, igenis komoly szándékai vannak erre a mérkőzésre. Sajnos a csapatára is átragadt a lelkesedés, és a jó kezdés után nem tudtuk tovább, megnyugtató különbségűre növelni a vezetést. Ellenfelünk pörgősen, dinamikusan alakította a támadásait, tömte labdával a szélsőit, és különösen a bal oldalon az ideálisnál jóval többször ugorhatott tiszta helyzetben Carolina Monteiro. Az időkérés után elővett nyitott védekezéssel ráadásul megfékezte valamelyest a mieinket, igaz, a szünetig így is végig két-háromgólos magyar előnyt mutatott az eredményjelző.

A szünetre 17-15-ös állásnál mehettünk, de nem lehettünk maradéktalanul elégedettek, hiszen a kapott gólok száma több volt a kelleténél – pedig Bíró Blanka már kilenc védett lövést számlált.

A magyar kapitányon, Golovin Vlagyimiren kollégájával ellentétben az idegességnek semmi nyoma nem látszott, még akkor sem, amikor a második félidőt sok hibával indítottuk, és Portugália egyenlített (17-17). Vámos Petra aztán hat perc után megtörte a gólcsendet, Bíró Blanka pedig csapatkapitányhoz méltón kicsit még feljebb tolta az általa az első harminc percben felhelyezett lécet. Klujber Katrin vezérletével hat gólt lőttünk ezt követően zsinórban, és így rögtön meglett a megnyugtató előny. Különös volt, hogy támadásban Klujber Katrin volt a vezér: védekezésben szinte végig pihenhetett, így Golovin legtöbbször vele küldte az információt a pályára, és a figurákban is kulcsszerepe volt. Arról nem beszélve, hogy kilenc gólt lőtt…

Bármennyire is ijesztően indult a második félidő, az utolsó negyed órára nem sok izgulnivaló maradt, miután tízre növeltük az előnyt (28-18). Portugália harmicnhat percen át megmutatta, hogy sokat fejlődött az elmúlt években, és hogy nem véletlenül nyerte meg az előselejtezős csoportját százszázalékos mérleggel, illetve 100-48-as gólkülönbséggel, de Bíró Blanka és Klujber Katrin átlag feletti, valamint a pályára lépők többségénkek minimum átlagos teljesítménye elegendő volt a két pont magabiztos megszerzéséhez.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ

5. CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 34–24 (17–15)

Érd, 1300 néző. V: Kulovic, Skaljic (bosnyákok)

MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, Háfra N. 3, TOMORI, Bordás, Vámos P. 1, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 9 (4), Tóvizi 3, KÁCSOR 5, Tóth Eszter 2, Schatzl Nadine, Kovács Anett 2, Planéta 1, Lakatos R. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

PORTUGÁLIA: Ferreira – Gouveiva, Monteiro, LIMA 4 (2), S. Rodrigues 1, RESENDE 5 (3), Ribeiro 2. Csere: Gois, A. Costa (kapusok), Pereira 1, Santiago 3 (1), Lage 3, Unjanque 2, Sousa 1, Minciuna 2, A. Silva. Szövetségi kapitány: José Silva

Az eredmény alakulása. 6 perc: 4–1. 11. p.: 7–5. 17. p.: 12–8. 19. p.: 12–10. 26. p.: 16–12. 35. p.: 17–17. 42. p.: 23–17. 48. p.: 28–18. 53. p.: 30–20. 55. p.: 31–23.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6

MESTERMÉRLEG

Golovin Vlagyimir: – Szerintem jó volt ez kezdésnek. Persze akadtak jobb és rosszabb megoldásaink, de összességében nem panaszkodhatom. A második félidő tizedik percétől agresszívvá vált a védekezés és jött a kapusteljesítmény. Amikor 17–17-nél utolértek a portugálok minket, hátul összeálltunk és könnyű gólokat sikerült szereznünk.

José Silva: – Tisztában voltunk a két csapat közötti különbségekkel, de megpróbáltunk hatvan percig koncentráltan játszani. Kiütközött a fizikai különbség a két fél között és nekünk nem is állnak olyan feltételek a rendelkezésre, mint a magyar válogatottnál. Elismerésem a riválisnak, mi is igyekszünk javulni és néhány éven belül legyőzni a magyar együttest.

Jön a Debrecen, s vele az első igazi bajnoki rangadó

Már az előző idényben is feszült, szoros meccset játszottunk az azóta tovább erősödő Lokival.

Lehet még fokozni? Újra drámai meccs, de most győzelem!

Az utolsó támadást a Brest vezethette, de kivédekeztük, és megnyertük az őrülten izgalmas összecsapást.

EHF: Továbbra is a magyar női bajnokság a legerősebb

A férfi pontvadászat pedig egy helyet feljebb lépve, a negyedik helyen áll Európában.

Újra páros belépőket sorsolunk ki!

Töltsd ki kvízünket és nyerj páros belépőt az FTC-Rail Cargo Hungaria - Brest Bajnokok Ligája-meccsre.

A Brest ellen is apróságok dönthetnek a sikerről

Női kézilabdacsapatunk szombaton délután a francia bajnok, öt olimpiai aranyérmessel kiálló Brestet fogadja.

Eldőlt! Ő lövi a legnagyobb bombákat női kéziseinknél

Utánajártunk, kinek a legerősebb a lövése a Fradiban! Női kéziseinkkel kezdődik az új sorozat! - VIDEÓ

Váratlanul nehéz lett, de megszereztük a két pontot

Negyvenöt percen át szenvedtünk a Dunaújváros ellen, de a végén helyén volt a szívünk.

A „krimi” után jól jönne egy magabiztos siker

A Dunaújváros otthonában szerdán este a győzelem reményében lép pályára női kézilabdacsapatunk.