2023. június 23.
A második kalapból várjuk a BL-csoportkör sorsolását
Az EHF nyilvánosságra hozta a menetrendet a keddi BL-sorsolásra, amelyet csapatunk a második kalapból vár.

Az elmúlt évekhez hasonlóan a 2023/24-es szezonban is két nyolcas csoportra osztják a női kézilabda Bajnokok Ligája mezőnyét. Az Európai Kézilabda Szövetség kedden délelőtt 11 órától Bécsben tartja a csoportkör sorsolását, amelyre el is készítette a kalapokat.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria együttese a francia Brest Bretagne, a dán Odense és a román Rapid Bukarest mellett a második kalapból várja a húzást. Az EHF közleményéből az is kiderül, hogy az első és második kalapban helyet kapott magyar csapatok nem találkozhatnak egymással a csoportkörben, ami egyszerűen azt jelenti, hogy a Győrrel legkorábban az egyenes kieséses szakaszban találkozhatunk a nemzetközi porondon. Azt pedig, hogy a harmadik magyar résztvevő, DVSC melyik hazai csapattal kerül össze, természetesen a sorsolás dönti majd el.

A sorsoláson sorrendben az első, a második és a harmadik kalap csapatainak sorsa dől el, végül pedig a két negyedik kalapos csapat elhelyezésével lesz teljes a csoportbeosztás.

A tizennégy fordulót követően, ahogyan eddig is a csoportok első két helyezettje automatikusan negyeddöntős lesz, míg a 3-6. helyen végzőkre playoff vár. A csoportkör első fordulóját szeptember második hétvégéjén rendezik.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A csoportkör sorsolása

1. kalap
Vipers Kristiansand (norvég)
Győri Audi ETO KC
Metz Handball (francia)
Team Esbjerg (dán)
CSM Bucuresti (román)

2. kalap
FTC-Rail Cargo Hungaria
Brest Bretagne Handball (francia)
Odense Handbold (dán)
CS Rapid Bucuresti (román)

3. kalap
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)
WHC Buducnost (montenegrói)
SG BBM Bietigheim (német)
IK Sävehof (svéd)
MKS Zaglebie Lubin (lengyel)

4. kalap
Ikast Handbold (dán)
DVSC-Schaeffler

Cikkajánló

Győztes búcsú, biztos sikerrel zártuk le az idényt

A mérkőzés utolsó két gólját Andrea Lekics és Szöllősi-Zácsik Szandra lőtte.

Az utolsó tánc: Andrea Lekics szombaton búcsúzik

INTERJÚ – Őszintén beszélt érzéseiről a világ valaha volt egyik legjobbjaként visszavonuló kézilabdázónk.

Szombaton, hazai pályán zárjuk az idényt

Női kézilabdacsapatunk Magyar Kupa-győztesként fejezi be a 2024/2025-ös idényt.

Látványos játékkal győztük le idegenben a Vácot

Kapusaink remekül védtek, a lerohanások után pedig számos könnyű gólt szereztünk a Vác elleni bajnokin.

Két győzelemmel kell lezárni az idényt

Az elmúlt hetek csalódása ellenére is szépen kell lezárni női kézilabdacsapatunk 2024/2025-ös idényét.

A 40. perc után szétestünk, és kikaptunk Győrben

A negyvenedik percig kontrolláltuk a mérkőzést, ezt követően azonban túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk.

„Harcolni fogunk hatvan percig!”

Az idény eddigi két Győr elleni összecsapását pozitívan zártuk, ez is erőt adhat a szombati mérkőzéshez.

A pontelőny ellenére is bravúr kell a címvédéshez

Női kézilabdacsapatunk kedvezőbb helyzetben van riválisánál, de hosszú negatív szériát kellene megtörnie.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin