2025. május 10.
A 40. perc után szétestünk, és kikaptunk Győrben
A negyvenedik percig kontrolláltuk a mérkőzést, ezt követően azonban túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk.

Bajnoki döntővel felérő összecsapást játszott női kézilabdacsapatunk a Győr ellen, és a körítés pontosan ennek megfelelő volt: ötszáznegyven Fradi-szurkoló utazott a helyszínre, a hazai szektorok is megteltek, a feszültség tapintható volt. Mindkét edző keverte a kártyáit, Allan Heine balszélen (Hársfalvi Júlia) és beállóban (Bordás Réka) „áldozott”, míg Per Johansson mindkét szélen csak egy-egy játékost nevezett a keretbe. Volt meglepetés ezen kívül is, hiszen a mieink az első bő hét percben hét mezőnyjátékossal támadtak.

Bejött ez a húzás, magabiztosan alakítottunk ki helyzeteket és a kihasználás is rendben volt, közben pedig Laura Glauser bravúrokkal nyitott, így 4-1-re elhúztunk. Darja Dmitrijeva kiállítása kissé megtörte a lendületünket, illetve a kiegészülés után is maradtunk a hat támadós taktikánál, amivel sokkal kevésbé voltunk eredményesek. A hazaiak így visszakapaszkodtak, egyenlítettek, sőt, 6-5-nél az előnyt is átvették, miután háromszor találtak be zsinórban.

Iszonyatosan fontos gólt szerzett Béatrice Edwige, összeszedte a kipattanót, majd betalált, ezzel kilencperces gólcsendet tört meg. Továbbra sem találtuk meg a meccs eleji ritmust, de a védekezésünk kellően jó volt ahhoz, hogy ezt ellensúlyozza – felállt fallal szemben a Győrnek is voltak gondjai, csak épp túl sokszor adtuk a kezükbe a labdát. A játékrész közepétől szinte végig felváltva estek a gólok, egyszer-egyszer mindkét fél tudott duplázni, olyankor fordult az állás, de a másiktól ellépni egyik sem tudott. Glauser teljesítménye továbbra is káprázatos volt, nagyban köszönhettük neki, hogy a pihenőre Szöllősi-Zácsik Szandra gólja után előnnyel mehettünk (13-14).

A második játékrészt is jól kezdtük, noha Housheer egyenlített, hárommal válaszoltunk rá, és megint kiváló védekezésnek örülhettünk. Sajnos szűk négy perc alatt eltüntette a Győr a hátrányát, újra meccsnullról folytathattuk, de gödörbe kerültünk, ezt pedig kihasználták a hazaiak. 18-19-nél még mi vezettünk, a támadójátékunk ugyanakkor teljesen statikussá vált, még hét a hatban se kerültünk helyzetbe. Többször is felelőtlennek tűnő megoldást választottak játékosaink, az ETO átrohant rajtunk ebben a periódusban, és negyed órával a vége előtt „a semmiből” ötgólos előnyt épített.

Mínusz hatnál sikerült újra betalálni, Valerija Maszlova lőtt gólt, de az előtte lévő szörnyű hét perc miatt rettenetesen nehéz helyzetbe kerültünk. Pedig esélyt kaptunk, négyre visszaértünk, és ezt követően a Győr kétszer is rosszul cserélt, de kettős emberelőnyben se ment a gólszerzés, sőt, Glauser hetesvédése kellett ahhoz, hogy ne kapjunk gólt.

Teljesen szétesett a csapat játéka a negyvenedik perc után, Allan Heine húzásai se jöttek be itt már, így a hajrában lényegében nem volt már esély a bravúrra. Szurkolóink mindezek ellenére az utolsó percig, sőt, még a lefújást követően is éltették a Ferencvárost - óriási erőt mutattak.

A vereség azért különösen fájó, mert a Győr is messze volt a csúcsformájától, de ennyi hibával, illetve támadásban ennyire kevés jó teljesítménnyel lehetetlen az ilyen mérkőzéseket megnyerni, és ezzel távol kerültünk a bajnoki címvédéstől.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
24. forduló

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 32–24 (13–14)
Győr, Audi Aréna, 5355 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
GYŐR: Toft – Győri-Lukács 3, Housheer 9 (2), K. Jörgensen 5 (2), Brattset 3, De Paula 2, Fodor Cs. 4. Csere: Sako (kapus), Nze Minko 6, Dulfer, Lagerquist, Rju Un Hi, V. Kristiansen, Breistöl. Edző: Per Johansson
FTC: Glauser – Malestein 4 (1), Klujber 8 (3), Dmitrijeva, Edwige 2, Bölk 1, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Kanor 3, Cvijics 2, Lekics, Szöllősi-Zácsik 1, Tomori, Maszlova 1, Simon P. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 15. p.: 5–5. 22. p.: 9–10. 28. p.: 13–13. 34. p.: 14–17. 43. p.: 22–19. 52. p.: 26–21. 58. p.: 30–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Per Johansson: – Nagy lépést tettünk a bajnokság megnyerése felé. Fantasztikusan játszottunk már az első félidőben is, de a másodikban a védekezésünk egyre jobb és jobb lett, és végül nagyon magas szintet értünk el. A fal segítette a kapust, és fordítva, abból pedig tudtunk rohanni. Boldog vagyok, de még nem ünnepelek. Büszke vagyok a csapatra!
Allan Heine: – Könnyelmű hibák követték egymást nálunk, a hazaiak rossz pillanatokban szereztek könnyű gólokat, ami után megnőtt az önbizalmuk, és felgyorsult a játékuk. Ez volt a fordulópont, addig kézben tartottuk a meccset. Felzárkózhattunk volna, de a Győr ellen minden pillanatban száz százalékot kell nyújtani, erre most nem voltunk képesek. Az érzelmek ilyenkor elborítják az embert, ami néha ki is jött belőlünk a kispadnál.

Cikkajánló

Vilde Ingstad: „Lépésről lépésre javul a játékunk”

Női kézilabdacsapatunk Esztergom elleni győzelmét nyolcgólos beállónk értékelte.

8 Ingstad-gól és győzelem a felkészülési mérkőzésen

Női kézilabdacsapatunk három góllal múlta felül felkészülési mérkőzésen a MOL Esztergomot.

Omoregie: „Mintha mindenki egy nagy család tagja lenne”

Új irányítónk már az első felkészülési meccsen megérezte, hogy az emberek mennyire szeretik a csapatot.

Pádár Ildikó: „Minden érem nagyon szép emlék”

Női kézilabdacsapatunk egykori klasszisa is bekerülhet a sportág hazai Hírességek Csarnokába.

Két legendánk is bekerülhet a Hírességek Csarnokába

A szurkolók szerda estig két korábbi kézilabdázónkra, Pádár Ildikóra és Szilágyi Istvánra is szavazhatnak.

Sok volt a hiba a DVSC elleni felkészülési meccsen

Női kézilabdacsapatunk a felkészülés ezen szakaszában összeszokottabb DVSC-vel meccselt a Népligetben.

Pénteken 12 órától elérhetőek a BL-bérletek

Ezúttal is megéri csoportkör bérletet váltani női kézilabdacsapatunk Bajnokok Ligája-mérkőzéseire.

Elindult a jegyértékesítés a Szuperkupára

Augusztus 30-án, Székesfehérváron rendezik a női és férfi kézilabda Szuperkupát.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin