2025. október 29.
A stabil védekezés hozta a győzelmet Székesfehérváron
Az idény meglepetéscsapata elleni bajnokin végig kézben tartottuk az irányítást, végül öt góllal nyertünk.

Az idény eddigi meglepetéscsapatának otthonában lépett pályára szerdán este női kézilabdacsapatunk – az Alba Fehérvár hosszú évek óta nem kezdte ennyire jól a bajnokságot, hat meccséből ötöt megnyert, és komoly fegyvertény, hogy a legyőzött ellenfelek között van a Vác (23-29), a Mosonmagyaróvár (25-27) és a Szombathely (25-24) is.

Ezek alapján nem lehetett meglepetés, hogy megtelt a mieink elleni bajnokira a Köfém Sportcsarnok, igaz, hangban így is a vendégszektor volt erősebb. A keretben, majd később a pályán ismét újoncot is köszönthettünk, ezúttal Táder Luca csatlakozott a csapathoz, míg Hársfalvi Júlia, Laura Glauser, Mette Tranborg és Tomori Zsuzsanna nem tarthatott a társakkal.

Noha három perc alatt két komoly fegyelmezetlenséggel két könnyű gólt adtunk a hazaiaknak, azt mondhattuk, hogy jó védekezéssel indítottuk a meccset. Felállt fallal hatékonyan szűrtük meg a támadásokat, de mert elöl többször is rosszul döntöttünk, szorosan alakult a meccs első periódusa. Azt remélhettük, hogy pontosabbá válunk a labdával, és akkor nőhet a különbség, és alighanem az Alba edzője, Suzana Lazovics is ezt akarta megelőzni, amikor 5-4-es vezetésünknél kért időt. Mi jöttünk ki jobban a játékmegszakításból, mert egyebek mellett Simon Petra góljainak is köszönhetően a tizenkilencedik percben már ötgólos előnynek örülhettünk (5-10). Védekezésben mindkét oldalon kemény ütközéseket láthattak a nézők, csak míg a mieink talpon kihordták ezeket, addig a vendégek több esése után is kiállítást ítéltek a játékvezetők. A játékrész hajrájához közeledve két emberhátrány jött három percen belül, és ezt az időszakot ki is használta a Fehérvár, egyre faragta a különbséget, a szünetre pedig 11-13-as állásnál mehettek a felek.

Éles volt a csapat az újrakezdésnél, Klujber Katrin pedig különösen jó periódust produkált, így nemcsak a korábbi ötgólos előnyt sikerült visszaépíteni gyorsan, hanem 19-13-nál a harminchetedik percben már hattal léptünk el. A hazaiak hét támadóval próbálták tartani a lépést, ez váltakozó sikert hozott nekik, de jól látszott, hogy fenn kell tartani a koncentrációt. A védelmünk közepén Bordás Réka végzett nagy munkát, és ha nincsenek a könnyű síppal fújt hetesek, az utolsó negyed órához közeledve már-már eldőltnek tekinthettük volna a két pont sorsát.

Ha erre még kellett is várni, a siker nem forgott veszélyben, az utolsó tíz percre plusz hattal fordultunk, Emily Vogel jóljával hétre is nőtt egyszer a különbség, végül pedig öt góllal nyertünk.

Szombaton újra hazai Bajnokok Ligája-mérkőzés következik, a csoportban velünk egyenlő ponttal álló Ikast Handboldot fogadjuk az Érd Arénában.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
7. forduló

Alba Fehérvár KC – FTC- Rail Cargo Hungaria 26-31 (11-13)
Helyszín: Köfém Sportcsarnok, Székesfehérvár
Időpont: 2025. október 29. 18 óra
Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs
Gólszerzők: Szabó 10 (6), Takó 4, Smabatian 3, Moreno 2, Szabó-Májer 2, Zentai 2, Hajdu 1, Pavlovics 1, Hadfi 1, ill. Simon 7 (4), Klujber 6, Márton 4, Ingstad 4, Vogel 3, Malestein 3, Balázs 2, Dmitrijeva 1, Cvijics 1

Cikkajánló

Lysa Tchaptchet: „A Fradi-komplexum lenyűgözött!”

Kétszeres BL-győztes kézilabdázónknak izgalmas nyara volt – Kamerunt és a pamplonai bikafuttatást is megjárta.

Mozgalmas héten van túl női kézilabdacsapatunk

A felmérések és a tesztek után már rávezető labdás edzéseken is részt vettek női kézilabdázóink.

Megvannak az időpontok a BL-csoportkör első részére

Női kézilabdacsapatunk idegenben, a Buducsnoszt otthonában indítja az évet a nemzetközi porondon.

Újra edzésben! Női kéziseink ÍGY kezdték el a munkát!

Masszírozás, medicinlabda, ugrógyakorlatok - ott voltunk a csapat első edzésén - VIDEÓ!

Márton Gréta: A kínai nagy fal után jöhetnek a trófeák

Női kézilabdacsapatunk magyar válogatott klasszisa Kínáról, a repülésről és edzői tanulmányairól is mesélt.

Möller: "Imádom a hangos szurkolókat"

Dán irányítónk nagyon várja az első meccsét az Elek Gyula Arénában - VIDEÓ!

Július 13-tól lehet kézilabdabérletet váltani

Indul a bérletértékesítés – biztosítsa be helyét a bajnoki rangadókon, és élvezze az előnyöket.

Új klasszis kézilabdázónk golfozni is szokott

A dán Michala Möller nyáron érkezik kézilabdacsapatunkba, a FradiMédia Youtube+ csatornának adott interjút.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin