2023. augusztus 20.
A szünet után állt össze a játék Buducsnoszt ellen
Női kézilabdacsapatunk a metzi felkészülési torna harmadik helyén zárt, miután legyőzte a Buducsnosztot.

A metzi felkészülési torna második napján a Krimtől vereséget szenvedő mieink a házigazdával szemben alul maradó Buducsnoszt Podgorica ellen léptek pályára.

A jó kezdés ezúttal elmaradt, tompán, lassan kézilabdáztunk, és talán a visszarendeződésen látszott leginkább az előző napi, nagy iramú összecsapás. Óriási volt a rohanás, potyogtak a gólok, de gyorsan hátrányba kerültünk (3-6). Valamelyest rendeztük a sorokat, kevesebbet hibáztunk elöl, így nem is tudtak minket megfutni a montenegróiak, és a 13. percben Lekics góljával egyenlítettünk (7-7). Szemmel láthatóan más meccselési taktikát próbált ki ezúttal Martin Albertsen, jóval többet forgatta a csapatot, és az eddig kevesebb szerepet kapó játékosok is megállták a helyüket. Fordulatos volt az első játékrész, megesett, hogy előbb három gólt lőttünk zsinórban, majd utána rögtön hármat kaptunk, de a vezetést nem tudtuk átvenni, sőt, a szünetre kétgólos hátrányban mehettünk (16-18).

A második játékrész elején azonban állva hagytuk a Buducsnosztot, talán itt érkezett meg annak a haszna, hogy az első játékrészben megoszlott a terhelés.

Precízebbé vált a védekezésünk, Janurik Kinga is jól védett a fal mögött, és egyből magabiztosság költözött a támadójátékunkba is. 20-19-nél vezettünk először a mérkőzés során, és innen már nem is engedtük ki egyszer sem az előnyt a kezünkből.

Ellenfelünk nagyon nehezen talált rést a falunkon, pedig egy darabig hét mezőnyjátékossal is próbálkozott, támadásban pedig végre felszabadulttá vált a játékunk. Edwige támadásban is szóhoz jutott, Lekics nagyon élt, Janurik volt csapatunk legjobbja, de tulajdonképpen a második félidőben végre azt láthattuk, amit szerettünk volna. Persze, a Buducsnoszt ereje el is fogyott, ami nem meglepő, tekintve a két csapat keretének mélységét, ez ugyanakkor nem változtat azon, hogy együttesünk a második játékrészben jó teljesítményt nyújtva győzött.

A torna után Janurik Kinga értékelt.

FELKÉSZÉSI TORNA
A harmadik helyért

FTC-Rail Cargo Hungaria – Buducsnoszt Bemax 35-26 (16-18)
Gólszerzők: Simon 6 (5), Márton 6, Malestein 6 (1), Lekics 5 (1), Klujber 3, Deszpotovics 3, Bölk 2, Papp 1, Hásrfalvi 1, Bordás 1, Cvijics 1, ill. Tomova 9, Godec 7, Kadovics 4, Cardozo 2, Marszelics 2, Raicsevics 1, Ivanivics 1.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.