2019. február 16.
A tizedik perc után nem volt kérdés
Az FTC az első tíz percben hat gólt kapott, majd csak tízet, így simán győzött a Mosonmagyaróvár ellen.

„A csapat helyzetével elégedett vagyok, de az elmúlt hetekben mutatott teljesítménnyel, a Győr elleni játékot leszámítva nem igazán, ezért sokat jelentene a csapatnak, ha felszabadult kézilabdával tudna ma győzni” – mondta Elek Gábor a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzés előtt. Ehhez képest gyenge védekezéssel nyitottunk, így nem volt váratlan, hogy a tizenegyedik percben rögtön kettőt változtatott kezdőjén a Fradi – Kovacsics Anikót Klivinyi Kinga, Mészáros Reát pedig Pásztor Noémi váltotta. 7-6 után javult is valamelyest az összkép, igaz, ehhez a kettős emberelőny is segített, de a lényeg, hogy három-négy gólos előnyt építettünk. Támadásban Háfra Noémi játszott leglátványosabban, átlövésgóljai különösen nagy tapsot váltottak ki a nézőkből, de a kapuban Szemerey Zsófi is jó teljesítményt nyújtott. Aztán a huszonötödik percben végre jött egy kis tűz a pályára, amikor Horváth Bernadett valamilyen furcsa felindultságból a kispadokig tépte, lökdöste a nála ránézésre jó tizenöt kilóval könnyebb Lukács Viktóriát. A csarnok egy emberként ugrott talpra, a közelben ülő szurkolók kis híján a korláton átmászva kérték számon a vendégek játékosát, Elek Gábor pedig méterekkel az oldalvonalon belül tombolt. Vica meg, ahogy illik, a következő lehetőségéből büntetett – góllal.

A szünetig egyébként nagyjából le is rendeztük a komolyabb kérdéseket, miután a védekezésünk óriásit javult: az első tíz percben hatot, a szünetig hátralévő húszban pedig csak négy gólt kaptunk. 19-10-re vezettünk harminc perc után és várhattuk, hogy a fordulás után megjön a remélt önfeledt játék is.

A második játékrész elején úgy tűnt, hogy nagy kiütés lehet a vége, mert tíz percet kellett várni az első vendég gólra, miközben Klujber Katrin egymaga hármat vállalt. Tizenöt gólosra nőtt a differencia (25-10), de itt megtorpantunk, elsősorban a kapuban extra formát elkapó Herczeg Lili Mónika miatt. A tizennyolc éves kapus élete első NB I-es mérkőzésén az Elek Gyula Arénábn került parkettre, s mintha ez nem lett volna elég az életre szóló emlékhez, még sorban fogta a heteseket és a ziccereket a Ferencváros klasszisai ellen.

A kiütést ezzel elkerülte a Mosonmagyaróvár, de a sima vereséget nem tudta. Az utolsó percek csendesen csordogáltak le, Háfra Noémi bombagólja, valamint Klivinyi Kigna végtelenül okos találata még megörvendeztette az ezen az estén kilátogató szurkolókat, mielőtt 30-16-nál, vastaps közepette véget ért volna a mérkőzés. Arra azért feltétlenül büszkék lehetünk, hogy a tizedik perctől összesen tíz gólt kaptunk a Mosonmagyaróvártól.

FTC-Rail Cargo Hungaria–Eu-Fire Mosonmagyaróvár 30–16 (19–10)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Paksa, Vastag
FTC: SZEMEREY – Lukács V. 2, KLUJBER 9 (5), HÁFRA N. 5, Mészáros R., Kovacsics 3 (1), SCHATZL NADINE 4. Csere: Pena 2, Pásztor 1, Klivinyi 2, Márton 1, Faluvégi 1, Horváth D.
Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Kovacsicz 1, Bízik B. 1, Sz. Vukcsevics 1, Tilinger 2 (1), Kopecz 2, Bízik R. 2.
Csere: Herczeg (kapus), Horváth B., Hajtai 1, Katona 1 (1), Szarková 3, Farkas B. 1, Tóth M. 1. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–5. 13. p.: 10–7. 22. p.: 14–9. 40. p.: 25–10. 52. p.: 27–15
Kiállítások: 10, ill. 18
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor:Tíz–kilenc után felhergelt állapotban beindult a védelmünk, ennek köszönhető a nagy különbségű győzelem.
Bognár Róbert:A csapatomnak a szerda-szombati BL-ritmusban való játék sok, ezért egy-egy ütemet késtünk az ütközéseknél, rengeteg kiállítást kaptunk, nem akartunk mi senkinek sérülést okozni, csak nem értünk oda. A saját szintünkön lévő ellenfeleket kell megpróbálnunk megverni.

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.