2021. január 2.
A végén őröltük fel a Kisvárdát az új év első meccsén
Sokáig jól tartotta magát a Kisvárda, de a végén kinyílt a gólzsák és győzelemmel kezdtük 2021-et!

Az új év második napján játszotta 2021 első mérkőzését női kézilabdacsapatunk, amely szombaton koradélután a Kisvárdát fogadta a Népligetben. A kezdőcsapat alaposan megváltozott a Dunaújvárosban látotthoz képest – bekerült Bíró Blanka, Márton Gréta, Háfra Noémi és Kovács Anett is, míg ezúttal a padon indította a találkozót Janurik Kinga, Schatzl Nadine, Emily Bölk és Angela Malestein.

Az első percek nem a mi terveink szerint alakultak, Julia Behnkét már ötven másodperc elteltével kiállították, ráadásul emellett is vétettünk még néhányat, így az ötödik percben 3-0-ra vezetett a Kisvárda. A meglepetés után szerencsére sikerült rendezni a sorokat, és még csak időkérés sem kellett hozzá. Behnke visszatérése annál inkább, hiszen ő szerezte az első három gólunkat, majd Klujber Katrin duplája következett. 1-4 után öt gólt dobtunk zsinórban (Bíró Blanka is betalált), átvettük a vezetést, pontosabbá vált a játékunk, a jó védekezés pedig alapja volt annak, hogy egyre jobban távolodjunk ellenfelünktől. A huszadik percig folyt ebben a mederben a mérkőzés, 13-7-re vezettünk ekkor, a játékrész utolsó tíz perce azonban újra az első periódusra hasonlított. Vagyis zárkózni tudtak a kisvárdaiak, a szünetig három gólra.

A fordulás után öt perc se kellett hozzá, hogy visszaállítsuk a közte hatot (19-13), de innen a kapus Mátéfi Dalma remeklése miatt nem tudtunk tovább lépni. Ziccerek sorát fogta, s ezzel meccsben tartotta az igen motiváltan kézilabdázó csapatát. Nem játszottunk jól, de amikor lélektanilag fontos volt, mindig jött egy gól, vagy épp egy védés Bíró Blankától, így négynél közelebb egyszer sem ért a második félidőben a Kisvárda.

A véghajrá pedig sima lett – 25-21 után négy gólt lőttünk zsinórban, nyolcra távolodtunk és eldöntöttük a mérkőzést.

Ha sziporkázó játékkal nem is, de ami ennél fontosabb, győzelemmel nyitottuk 2021-et, illetve továbbra is őrizzük a bajnokságban a száz százalékos mérleget. Jövő szerdán az Érdet fogadja női kézilabdacsapatunk, majd a hétvégén már a Bajnokok Ligájában leszünk érdekeltek. Addigra azért jócskán kellene még redukálni a most látott hibákból.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
3. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Kisvárda Master Good SE 34-22 (14-11)
Helyszín: Elek Gyula Arén (zárt kapuk mögött)
Időpont: 2021. január 2., 15 óra
Játékvezetők: Réti Tamás Csaba és Szedmák Márton
A Ferencváros gólszerzői: Bölk 6, Malestein 6 (1), Klujber 5 (3), Behnke 4, Kovacsics 3, Márton 3, Háfra 1, Tóth 1, Kovács 1, Kisfaludy 1, Bíró 1, Szucsánszki 1, Stolle 1.

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.