Hosszú éveken át rangadónak számított a Békéscsaba-Fradi női kézilabda bajnoki, ezúttal azonban kötelezően megoldandó feladatnak minősül a mieink számára a szombati összecsapás. A lila-fehérek ugyanis alaposan megfiatalított kerettel vágtak neki a 2020/2021-es idénynek, és ennek megfelelően a bent maradásért küzdenek. Szombati ellenfelünk a tabella utolsó helyén áll, első győzelmét március 9-én szerezte meg – a Szombathely ellen, 23-20 –, ezen kívül pedig egyszer sikerült pontot csípnie, a Boglári Akadémia-SZISE elleni döntetlen (24-24) alkalmával. Tavasszal ugyanakkor a korábbinál jobb formát mutat a Békéscsaba, a két említett pontszerzésen túl az előző héten megnehezítette az Érd (33-30) dolgát, valamint a DVSC ellen is becsülettel helytállt (23-30).
Kötelező győzelmet várhatunk, ugyanakkor különleges mérkőzés előtt áll Kovács Anett – a válogatott jobbszélsőnk tizenhárom éven át erősítette a Békéscsabát, s most először lép majd pályára ellenfélként a helyi Városi Sportcsarnokban.
„Furcsa érzések vannak bennem ezzel kapcsoltban, de épp ezért nagyon várom már a meccset – mondta Kovács Anett. – Alaposan megváltozott a játékoskeret Békéscsabán a korábbi évekhez képest, nagyon sok a fiatal játékos, akik biztosan felszabadultan játszanak majd ellenünk, úgyhogy nekünk lendületesen kell kézilabdáznunk. Úgy, ahogyan csináltuk azt szerdán is.”
Az összecsapás szombaton 16 órakor kezdődik, 7. Tv és a Behir.hu online felülete élőben közvetíti.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
17. forduló
EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött
Időpont: 2021. április 3. (szombat) 16 óra
Játékvezetők: Réti Tamás Csaba, Szedmák Márton
TV: Behir.hu
Klasszis kapusunk kisfia egyelőre kézzel nyúl a labdáért, de nem dőlt még el a ”sportágválasztás”.
Bordás Réka a Ferencváros színeiben a magyar bajnoki és a Magyar Kupa-trófeát is elhódította már.
Női kézilabdacsapatunkban folytatja karrierjét 2026 nyarától az olimpiai bronzérmes Michala Möller.
Klasszis norvég kézilabdázónk a harmadik világbajnoki címét nyerte vasárnap Rotterdamban. Interjú.
Az első félidőben még Emily Vogelék irányítottak, végül az északiak örülhettek a női kézi-vb döntőjében.
Vasárnap délután Németország–Norvégia világbajnoki döntőt és Hollandia–Franciaország bronzmeccset rendeznek.
A magyar női kézilabda-válogatott búcsúzott a világbajnokságtól, de szoríthatunk még Fradi-játékosoknak.
A magyar válogatott nem tudta megismételni a Dánia ellen nyújtott játékát, így kikapott Hollandiától.