2019. március 30.
Álmos első félidő után kiváló második
A szünetben csak egy góllal vezettünk a Dunaújváros ellen, a második félidőben azonban kiválóan játszottunk.

Alighanem a játékvezetők is készültek a Fradi-DKKA bajnokira, vagy legalább látták, hallották, hogy két hete a Magyar Kupa elődöntőjében az újvárosiak kisebb pankrációt rendeztek, s tartván a hasonló kialakulásától ezúttal nagyjából minden második testi kontaktra kiállítást ítéltek. Így aztán különös mederben csordogált az egyébként szokatlanul csendes összecsapás – hiába volt közel teltház az Elek Gyula Arénában, bántó és érthetetlen csend honolt, miközben a csapat is átvette ezt az álmos hangulatot. Harminc percen át nem nőtt nagyobbra a különbség kettő gólnál, de legalább pozitív, hogy jobbára nálunk volt az előny, miként az első félidő végén is (14-13). A harminc perc alatt megítélt nyolc kiállítás (három nálunk, öt a vendégeknél) egyébként borzasztóan tördelte a játékot, folyamatosan alkalmazkodni kellett a létszámhátrányos, vagy előnyös helyzetekhez. Nem meglepő, hogy nem vált tehát a közönség, illetve az edzők kedvencévé a Bonifert-Oláh páros (minden bizonnyal valamilyen köztes felfogás lenne az ideális a szabálytalanságok szankcionálásával kapcsolatban), de azt is elismerhetjük, hogy nem rajtuk múlt, hogy nem sikerült ellépnünk ellenfelünktől.

A fordulás után valamelyest összeszedettebb lett a játékunk, Szikora Melinda is jó ütemben fogott néhány labdát – apropó, Bíró Blanka ezúttal csak a lelátóról figyelte a társakat, a kapuban pedig Meli állt 47 percen át –, így 44. percben a szünet óta már másodszor kértek időt a vendégek, miután már hét góllal vezettünk (24-17). Sokat nem tudott hatni a csapatra György László, gyorsan kilencre nőtt a differencia, az utolsó tíz percre fordulva pedig már tízre távolodtunk – eldőlt a mérkőzés. Jó volt látni a második félidőben, hogy jó néhány szemfüles labdaszerzés után szereztünk gólt, ugyanis ez jelezte, éles (is tud lenni) a csapat, ez pedig az igencsak közeledő Bajnokok Ligája-negyeddöntőn még jól jöhet.

Az utolsó percek már könnyed játékot hoztak, egy remek Tóth Nikolett-gólt, és tíz gólos győzelmet!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
19. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi KKA 35-25 (14-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 1000 néző
Időpont: 2019. március 30. 18 óra
Játékvezető: Bonifert Ferenc és Oláh Viktor

A Ferencváros gólszerzői: Nerea Pena 10 (2), Klujber Katrin 6 (3), Schatzl Nadine 4, Faluvégi Dorottya 4, Lukács Viktória 3, Tóth Nikolett 2, Háfra Noémi 1, Bobana Klikovac 1, Mészáros Rea 1, Klivinyi Kinga 1, Pásztor Noémi 1, Márton Gréta 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.