2019. július 17.
Kiütöttük a románokat, elődöntősök vagyunk!
Türelmesen, okosan játszott a magyar válogatott, a második félidőben pedig szétfutotta ellenfelét.

Norvégia legyőzésével (28-24) karnyújtásnyira került a magyar női junior kézilabda-válogatott a hőn áhított elődöntőtől: az utolsó középdöntős mérkőzés előtt eldőlt, hogy a románok ellen még a négygólos vereség is továbbjutást ér. Persze, ez a legutolsó elfogadható eshetőségnek tűnt, már csak azért is, mert pontszerzés esetén a csoportelsőség is biztossá válhatott.

A felek a tétnek megfelelően nagy elánnal kezdtek, itt is, ott is óriási üdvrivalgás követte a gólokat, igaz, míg a vendégeknél (bár Románia volt hivatalosan a pályaválasztó…) csak a kispadon lévők köszöntötték a társakat, addig a magyar gólokat a lelátón ülő vagy álló szurkolók is tapssal, éljenzéssel jutalmazták. 7-7-ig nagyjából felváltva adódott „feladata” a román cseréknek és a magyar tábornak, utána viszont szerencsére a mieink kerültek fölénybe, a meccsen először kétgólos előnybe építettünk. Jobban leszakítani azonban nem tudtuk a románokat, sőt, 11-11-nél újra egyenlítettek, igaz, a szünetre így is egygólos magyar vezetéssel mehettek a felek (11-12).

A fordulás után a kapus Herczeg Lili extra formába lendült, hosszú perceken át nem kapott gólt, ziccereket, heteseket védett, míg a társak meghálálták a hátulról jövő segítséget – 5-0-s rohamot mentek és meggyőző különbséget építettek (11-17). Ellenfelünk időkéréssel rendezte a sorait, kétszer lőtt gólt egymás után, és újra közelebb ért. A meccs innen az első félidőben megszokott mederben folyt tovább: egyik fél sem tudott sorozatban gólokat szerezni, de ez a mi malmunkra hajtotta a vizet, hiszen már eleve előnyben kézilabdáztunk. A hajrára aztán a magyar válogatott maradt frissebb, így az utolsó percekben már örömjátékot láthatott a közönség, sőt, a románok kiütésének is örülühetett: negyvennyolcadik percben még csak 22-19-re vezettünk, az ötvennegyedikben pedig már 28-19-re. A végére a közte tíz is meglett, így aztán mondhatjuk, tökéletes meccsen jutott a magyar válogtott az elődöntőbe, ahol Oroszországgal találkozik majd.

NŐI JUNIOR KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, GYŐR
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 31–21 (12–11)
MAGYARORSZÁG: Herczeg, Szabó D. (kapusok), Albek 2, Arany 1, Bánfai 4, Kácsor 3, Kellermann, Kuczora 5 (5), Pál 3 (1), Schatzl 3, Simon 2, Stranigg 4, Szilovics 1, Tóth, Vámos 2, Zsiborás 1. Edző: Golovin Vlagyimir
ROMÁNIA: Chetraru, Ciuca, Ugran (kapusok), Balaceanu, Barabas 2, Cace 2, Darie, Jipa 4, Kerekes 1, Moraru 2, Moroianu 3, Pica 2, Popa 4 (3), Samant, Stamin, Valcan 1.

Edző: Dobrescu Dragos
Kiállítások: 8, ill. 4
Hétméteresek: 7/6. ill. 4/3

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.