2023. március 27.
Az első lépést tehetjük meg a címvédés felé
Kedden este mutatkozik be címvédő női kézilabdacsapatunk a 2022/2023-as Magyar Kupa-kiírásban.

A döntő jelentőségű meccsek időszakát éljük, szinte minden hétre jut egy-egy igen komoly kézilabda-csemege szurkolóinknak. Elvégre alig vagyunk túl a Buducsnoszt ellen sikerrel megvívott Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőn, máris itt van előttünk a Vác elleni Magyar Kupa-negyeddöntő, hogy aztán szombaton jöjjön a bajnoki címet finoman szólva is nagyban befolyásoló Győr elleni szuperrangadó.

Maradjunk azonban egyelőre a keddi feladatnál, amely egyben a címvédés felé vezető út első lépése lehet a mieink számára. Emlékezhetünk, 2022 májusában a Győr legyőzésével megnyertük a Magyar Kupát, a cél idén is ugyanez, ehhez azonban előbb be kell jutni a fináléba. Csapatunk az előző évi bajnoki helyezésének köszönhetően itt, az ötödik fordulóban kapcsolódik be a sorozatba (a Győrrel egyetemben), a sorsolás után pedig eldőlt, hogy a több korábbi vagy kölcsönben lévő ferencvárosi játékossal felálló Váccal találkozunk majd hazai pályán.

A bajnoki tabella ötödik helyén álló Vác az elmúlt hétvégén a Kisvárda vendégeként kisebb meglepetésre vereséget szenvedett (25-24), az ezt megelőző játéknapon pedig a mieinket fogadta. Ezen az összecsapáson az első félidő nagy részében két-három góllal vezettünk, majd a szünet előtt sikerült egyszer öttel is meglépni. A második játékrészben egy alkalommal kettőre felzárkózott Herbert Gábor együttese, ezt követően azonban nem adtunk több esélyt, és végül kilenc góllal győztünk (21-30).

Hasonló mérkőzést remélünk kedden is, hazai pályán ráadásul jellemzően jobban szoktunk teljesíteni, és fontos is lenne, hogy magabiztosan jussunk tovább (a döntetlen eredmény a vendégeknek kedvezne), hogy a terhelést megfelelően el lehessen osztani kézilabdázóink között. Az összecsapásra online lehet belépőt vásárolni, valamint személyesen a helyszínen, kedden 16:30-tól.

NŐI MAGYAR KUPA
V. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Praktiker-Vác
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. március 28., 18 óra
Játékvezetők: Kiu Gábor és Kiu Tamás
Jegyár: 1500 Ft - álló, 2500 Ft - ülő. Jegyvásárlás online ITT.

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.