Koncentráltan és elszántan edzett vasárnap este női kézilabdacsapatunk. Nem szokványos ez az időpont, a hét utolsó napján, ráadásul hat-hét óra körül nagyon ritkán van csak tréning, de kedden az év talán legfontosabb bajnokija következik, és ennek a hatása jelentkezett az időponton. Illetve, a foglalkozás minőségén is.
Kedden tehát Fradi-Siófok összecsapást rendeznek, ami kulcsfontosságúnak tűnik a második helyért folyó harcban, hiszen a két csapat a vesztett pontok tekintetében egyformán áll. A Siófok igen jó formában kézilabdázik az elmúlt hónapokban, legutóbb november 16-án szenvedett (továbbjutást érő) vereséget a Nantes ellen az EHF-kupa selejtezőjében, azóta tizenegy győzelmet és két döntetlent számlál. A bajnokságban az Érdtől és a Győrtől kapott ki egyszer-egyszer, valamint a mieink ellen játszott döntetlent. Ez utóbbi emlékezetesen hullámzó mérkőzés volt, vezetett néggyel a Siófok, majd mi hattal, a vége pedig pontosztozkodás lett. Nehéz ugyanakkor ebből a meccsből kiindulni, hiszen az ellenfelünknél Tomori Zsuzsanna már a hetedik percben piros lapot kapott, Nerea Pena pedig egyáltalán nem lépett pályára.
A mieink legutóbb pénteken, Szekszárdon játszottak bajnokit és főként a második félidei teljesítménynek köszönhetően nyertek az ott albérletben szereplő Dunaújváros ellen 30-24-re. Az ezt megelőző három Bajnokok Ligája-találkozón ennél sokkal jobban kézilabdáztak lányaink, de így is csak a CSM Bucuresti-et sikerült legyőzni, az Esbjerg és a Rosztov-Don ellen nem jött össze a bravúr. Mégis azt mondhatjuk, hogy az ezeken a mérkőzéseken mutatott játéknak kellene lennie a mércének, elvégre az ott látott sebesség lehet csak elegendő a számos rutinos klasszist felvonultató Siófok ellen.
A rangadóra a mostanáig elérhető jegyek elfogytak, ha klubunknak lehetősége nyílik további jegyek árusítására, akkor arról tájékoztatjuk szurkolóinkat. Kérjük, hogy akinek van belépője, az érkezzen a szokottnál korábban, hogy az első perctől kezdve óriási buzdítás segítse a lányokat.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
17. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2020. február 18., 18:00
Játékvezetők: Horváth Péter és Marton Balázs
Jegyár: 2500-3500 Ft.
TV: M4 Sport
Simon Petra és Klujber Katrin is parádésan játszott, de a magyar női kézilabda-válogatott így is
Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.
Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.
Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.
Legyőzte Svájcot, vagyis hibátlan mérleggel jutott a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőbe.
A magyar női kézilabda-válogatott érvényesítette a papírformát a nála jóval alacsonyabb szintű rivális ellen.
Döcögős start után Márton Gréta hét góljával győzte le Szenegált a női kéziválogatott a világbajnokságon.
Női kézilabdacsapatunk kapusa sokkal jobban érzi magát a beavatkozás után, és alig várja a visszatérést.