2019. november 12.
Bajnokin bizonyíthatunk szerdán
Nincs csúcsformában női kézilabdacsapatunk, de szerdán Vácon már bajnoki mérkőzésen lép pályára.

Csaknem kilenc éve veszített pontot legutóbb női kézilabdacsapatunk az akkor Kirsner Erikával, Klivinyi Kingával, Soós Viktóriával és Lucia Uhrakovával felálló Váccal szemben, de az elmúlt években rendre nagyon nehezen sikerült csak kicsikarni a győzelmet a váciak otthonában, vagyis vélhetően nem vár könnyű mérkőzés lányainkra szerdán este.

„Nem esett jól a lelkünknek a hétvégi vereség a Bajnokok Ligájában, de legalább gyorsan javíthatunk, szerdán már újra itt a lehetőség, hogy megmutassuk, mire is vagyunk képesek – mondta Klujber Katrin, aki fájós térddel is vállalta a játékot a Vipers ellen szombaton. – A Vác hazai pályán mindig jól kézilabdázik, vagyis oda kell figyelnünk, de csak a győzelem elfogadható számunkra. Különösen ügyelnünk kell Kácsor Grétára és Hámori Konszuélára, de a hétfői és a keddi edzésen is készültünk arra, hogy miként kapcsolhatjuk ki őket.”

A Vácnak az előző évhez képest jóval hektikusabb idénye van, a bajnokságban például óriási meglepetésre csak döntetlent tudott játszani a Szent Istvánnal, illetve a Kisvárdával, de a Siófokot például megszorongatta. Ellenfelünk az előző hétvégén az EHF-kupa selejtezőjében a török Kastamonu ellen 33-26-ra kikapott, ezzel pedig igencsak nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt a továbbjutás szempontjából. A Vác legeredményesebb játékosa a bajnokságban kilenc meccsen hatvanhét találatnál járó Kácsor Gréta, tehát a legfontosabb feladat az átlövő kikapcsolása lesz.

A mérkőzésre szurkolóink a helyszínen tudnak belépőt váltani 1500 forintért (a diákok 18 éves korukig 1000 forintért vásárolhatnak jegyet), a pénztár 13 órakor nyit.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
10. forduló

Váci NKSE - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Vác, Városi Sportcsarnok
Időpont: 2019. november 13. 18:00
Játékvezető: Bócz László és Wiedemann Viktor
Jegyár: 1000-1500 Ft. (Pénztár nyitás 13:00)

Cikkajánló

„A képernyőn is maximalizmusra törekszem!”

Korábbi kézilabdázónk, Deli Rita exkluzív interjút adott a FradiMédiának.

Negyven percig jól játszottunk, de kikaptunk Dániától

Simon Petra és Klujber Katrin is parádésan játszott, de a magyar női kézilabda-válogatott így is vesztett.

Döntetlennel jutottunk a nyolc közé

Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.

Kulcsfontosságú győzelem Románia ellen

Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.

Tavasszal dől el minden – jegyek a BL-meccsekre

Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.

Kimászott a gödörből és nyert Svájc ellen a válogatott

Legyőzte Svájcot, vagyis hibátlan mérleggel jutott a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőbe.

Az Irán elleni könnyed siker után "kezdődhet" a vb

A magyar női kézilabda-válogatott érvényesítette a papírformát a nála jóval alacsonyabb szintű rivális ellen.

Kilenc gólos siker a vb-nyitányon

Döcögős start után Márton Gréta hét góljával győzte le Szenegált a női kéziválogatott a világbajnokságon.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin