2022. június 24.
"Bemutatót" tartott USA ellen a junior válogatottunk
Nincs egy súlycsoportban a két válogatott, és ez ki is jött a két csapat találkozóján.

Az előjelek ismeretében még a szerdai, Egyiptom elleni meccsnél (39-20) is könnyebb mérkőzés várt a magyar női junior kézilabda-válogatottra pénteken, ugyanis a második fordulóban a sportággal épp csak ismerkedő Egyesült Államok együttese ellen lépett pályára. Az amerikaiaktól ráadásul négy legjobbja is betegség miatt hiányzott, továbbá fiatalabbak is voltak a mieinknél, de súlyban és centiben is jelentős volt a fölényünk – csakúgy, mint kézilabda-tudásban. Technikailag és taktikailag gyakorlatilag összehasonlíthatatlan különbség mutatkozott a két fél között, és ez az eredményben is tükröződött.

Még annak ellenére is, hogy az első tíz percben a színvonalhoz képest sok helyzetet rontottunk, és az ideálisnál több volt a pontatlan átadás is. Átlagban kétpercenként lőttünk egy gólt, igaz, egyet se kaptunk, még kapuralövésig is nehezen jutott el ellenfelünk, az egy-egy kósza helyzetben pedig a kapusaink védtek. A tizenhetedik percben tört meg az amerikai gólcsend, és a gólörömön tökéletesen látszott, hogy az egyébként nagyon motiváltan küzdő riválisnál mit jelent a világ egyik legjobb junior kézilabda-válogatottja ellen gólt szerezni.

Nem sokkal ez előtt néhány perc alatt négy gólt is szerzett a nyártól a Fradiban szereplő Kukely Anna, a játékrész felénél pedig sort cserélt a válogatottunk. 23-2-re vezettünk a szünetben, vagyis legfeljebb edzésnek tekinthettük a második félidőt.

A térfélcsere után jó negyed órán át szinte hiba nélkül játszott a magyar csapat, jöttek is a gólok folyamatosan, az amerikaiak nem igazán tudtak már ellenállást kifejteni. A negyvenötödik perctől azonban szokatlan periódus következett: egymást követően három helyzetet rontottunk el, öt percen át nem lőttünk gólt, igaz nem is kaptunk. Kettős emberelőnyben aztán összejött a gól az USA-nak, és a véghajrára a magyarok is kiengedtek, de ezért semmiféle szemrehányás nem érheti őket.

Őszintén bízhatunk benne, hogy az Egyesült Államokban megmarad a lendület, amellyel a kézilabdát próbálják ismertté tenni az országban, hiszen a sportágnak nagyon sokat jelentene, de az biztos, hogy rengeteg munka vár még a Szabó Edina által vezetett szakemberekre.

A magyar válogatott a harmadik csoportmérkőzését szombaton 14:30-tól játssza Lengyelország ellen.

Női junior világbajnokság, H-csoport, 2. forduló
EGYESÜLT ÁLLAMOK - MAGYARORSZÁG 5-46 (2-23)
Gólszerzők:
Monroy 2, Garcia 1, Kreis 1, Faulkner 1, ill. Mlinkó 11, Vártok 9, Ballai 5 (1), Besszer 5, Kukely 4, Koronczai 3, Juhász 2, Csáki 2, Török 2, Vámos 1, Kiss 1, Faragó 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.

Könnyed kezdés, óriási különbséggel vertük a briteket

Fölényes győzelemmel kezdte az olimpiai selejtezőt a magyar női kézilabda-válogatott Debrecenben.