2021. december 17.
DVSC elleni meccsel zártuk az MTK-s heteket
Női kézilabdacsapatunk a válogatott időszak alatt az MTK-val közösen készült a folytatásra.

Amint az megszokottá vált az elmúlt években, a válogatott időszak, a világbajnokság, valamint az arra való felkészülés alatt női kézilabdacsapatunk erősen megfogyatkozott kerete az MTK-val közösen dolgozott. A közös munka pénteken, a DVSC elleni edzőmérkőzéssel zárult.

A meccset az igencsak tartalékos, válogatottjait és sérülések miatt további meghatározó játékosait is nélkülöző DVSC kezdte jobban, vezetést szerzett és gyakorlatilag az első félidő utolsó másodpercéig meg is őrizte az előnyét. Jól látszott, hogy abszolút a részfeladatok gyakorlásán volt a hangsúly "mindhárom" csapatnál, illetve az is, hogy egyik félnél se beszélhettünk összeszokottságról. Sok volt a hiba, illetve a tempó is elmaradt a bajnokikon megszokottól, de ezzel együtt is hasznos volt az edzők és játékosok számára ez a hatvan perc.

Az FTC-MTK vegyes csapatban egyébként eleinte a mieink voltak pályán, az első játékrész második felében jutottak szóhoz az MTK-sok, de a szünetet jelző dudaszó előtti másodpercekben Tóth Nikolett lőtte az egyenlítést érő gólt (16-16).

A felzárkózás után a második játékrészben a fordítás is összejött a budapesti alakulatnak, és ettől kezdve a debreceniek futottak az eredmény után. Három-négy góllal vezettünk, s bár innen még mínusz egyre felzárkózott a Loki, a hajrában újra leszakadt. Nem is tudott már visszakapaszkodni, az FTC-MTK végül 33-29-re győzött.

Az MTK és az FTC közös munkája ezzel erre a naptári évre véget ért, csapatunk legközelebb vasárnap edz, de akkor már a - légiósokat nélkülöző - valódi keretével. Ne feledjék, hogy női kézilabdacsapatunk a két ünnep között hazai pályán lép pályára, és a december 30-i, Kisvárda elleni mérkőzésre már javában tart a jegyértékesítés.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-MTK – DVSC-Schaeffler 33-29 (16-16)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött.
Gólszerzők: Kekezovics 9, Marincsák 6, Tóth N. 6, Pál 4, Hársfalvi 2, Pelczéder 2, Sallai 2, Behnke 1, Szucsánszki 1, ill. Korsós 6, Szabó N. 5, Yezhikava 5, Fachinello 4, Silye 2, Török 2, Arany 2, Petrus 1, Ináncsi 1, Lakatos 1.

Szombaton, Pécsett folytatódik a kézilabda klubidény

Az olimpiai selejtezők után szombaton a 2023/24-es klubidény utolsó fázisa kezdődik női kéziseink számára.

Stadiontúrán jártak a kézilabdaszurkolóink

Stadiontúra egy kicsit másképp: a kézilabdáért rajongó törzsszurkolóink látogattak el a Groupama Arénába.

Mindkét válogatottunk egy csoportban a házigazdával

Sorsoltak a párizsi olimpia kézilabdatornájára, férfi és női válogatottunk is csoportellenfeleket kapott.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.