2019. június 2.
Egy meccs alatt eldőlt a vb-részvétel kérdése
Tíz perc után már csak az történt a pályán, amit mi szerettünk volna - fél lábbal a vb-n érezhetjük magunkat.

Egy rövid ideig félő volt, hogy a televízió előtt ülő nézők lemaradnak a magyar női kézilabda-válogatott Ausztria elleni világbajnoki selejtezőjéről, de végül az osztrák televízió megoldotta az átmeneti problémát, s mire az első támadásunkat vezettük, már minden a legnagyobb rendben volt. Sőt, ezt követően is – s most már a pályán történtekre gondolunk. A mérkőzésre nevezett tizenhat fős keretből Kovacsics Anikó kisebb sérülése (a Fradi és a válogatott csapatkapitányának az Achilles-ína melletti izma vált érzékennyé) miatt kimaradt, de így is ott volt kilenc ferencvárosi kézilabdázó, közülük pedig Háfra Noémi kezdte meg a gólgyártást. A régi ismerős, a Thüringer HC vezetőedzője, Herbert Müller által irányított osztrák válogatott 2-2-nél tudott utoljára egyenlíteni, illetve 5-7-nél járt utoljára látótávolságon belül, a tizedik perctől azonban már minden úgy történt, ahogyan azt elterveztük.

Kényünk-kedvünk szerint lőttük a gólokat, Lukács Viktória, Schatzl Nadine, Tomori Zsuzsanna és Klivinyi Kinga is könnyedén járt túl az ellenfél eszén, Márton Gréta is betalált élete első felnőtt válogatott fellépésén, Klujber Katrin pedig a saját kilencesünkről lőtt kétszer is a hálóba. 20-9-re vezettünk a szünetben, és bár ekkor három félidő még hátravolt a párharcból, fél lábbal a decemberi, Japánban megrendezendő világbajnokságon érezhettük magunkat.

A fordulás után se kerültünk tőle távolabb, sőt, pedig Kim Rasmussen szövetségi kapitány még arra is figyelt, hogy mindenkinek jusson játéklehetőség, Kiss Éva, Janurik Kinga és Kopecz Barbara is pályára került. Közben pedig egyre hízott a különbség – egészen addig, amíg nagyjából eldőlt, hogy a visszavágó már csak formalitás lesz. Kovacsics Anikó az előző napokban többször is elmondta újságírói kérdésekre, hogy benne van a pakliban a könnyed grazi győzelem, de összességében nehéz hatvan percre számít. Előbbi megérzése jött be, a vége ugyanis óriási kiütés lett. 41-23-ra győztünk, és gyakorlatilag kijutottunk a világbajnokságra.

ELSŐ MÉRKŐZÉS
AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 23–41 (9–20)
Graz, 1000 néző. V: Nabokov, Kulik (fehéroroszok)
AUSZTRIA: Blazek – Wess 1, Frey 9 (5), Huber 3, Magg, Ivancok 1, Dedic 1.
Csere: Curic (kapus), Kovács P. 5, K. Logvin, Tomasini 1, Schindler 2, S. Kaiser, Neidhart
Szövetségi kapitány: Herbert Müller
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 3, Tomori 2, Tóth G. 9 (1), Szabó L. 1, Háfra N. 5, Schatzl Nadine 4.
Csere: Kiss É., Janurik (kapusok), Klivinyi 3, Klujber 5 (2), Mészáros R., Márton G. 3, Faluvégi D. 4, Tóvizi 1, Kopecz 1
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–5. 17. p.: 5–10. 24. p.: 7–16. 34. p.: 10–24. 40. p.: 14–28. 49. p.: 20–35
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Herbert Müller: – Nem volt esélyünk, a magyarok sokkal jobbak voltak nálunk. Pedig jól kezdtük a meccset, de utána nagyon gyávák lettünk. Sok volt a technikai hibánk, nem voltunk egységesek hátul és önbizalom nélkül játszottunk, ami az egy az egy elleni szituációknál látszott a legjobban. Ennek a párbajnak vége, ha valaki nem tud nyerni otthon, akkor már nincs esélye.
Kim Rasmussen: – Tudtuk, hogy jobbak vagyunk, ha koncentrálunk, de ilyen domináns játékot és nagy különbségű győzelmet azért én sem vártam. Ezt a meccset már az első félidőben lezártuk. A másodikban kicsit talán több gólt kaptunk, mint kellett volna, de ez az egyetlen dolog, amivel nem lehetek maradéktalanul elégedett, minden mással igen. A kézilabdában vannak jó napok és rossz napok, nekünk most jó napunk volt!

VISSZAVÁGÓ
Június 5., szerda, 18.00, Zalaegerszeg: Magyarország–Ausztria

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.