2019. november 23.
Egy rövid megingás is belefért Dél-Korea ellen
A Szöul Kupa második napján Dél-Korea ellen lépett pályára és nyert női kézilabda-válogatottunk.

Az Oroszországtól elszenvedett vereség (29-25) után Dél-Koreával találkozott a világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott a Szöul Kupa második napján.

A mieink jól kezdték a házigazda elleni mérkőzést, a tizenhetedik percig folyamatosan nálunk volt az előny, és csak azért nem alakult ki komolyabb különbség a két csapat között, mert a helyzeteinket nem túl jó százalékkal használtuk ki. Ugyanakkor a védekezésünk jól működött, a koreaiak mindig akkor tudtak gólt szerezni, amikor az azt megelőző támadásunk nekünk is eredményesen zárult.

A játékrész derekán aztán kissé megtorpant a válogatottunk, a hazaiak pedig jól használták ezt a periódust és kétgólos vezetésre tettek szert. Időt kért Kim Rasmussen, rendezte a sorokat, így a szünetre már ismét nálunk volt az előny. Ritkán, általában Klujber Katrintól látható góllal alakult ki a félidei eredmény: Kiss Éva a védése után Tomori Zsuzsannának igyekezett passzolni, de utóbbi háta mögül odaugrott az egyik koreai, aki így ziccert lőhetett. A kapus aztán a második félidőben sokszorosan jóvátette a hibáját, nem is tudtak neki gólt lőni a hazaiak, amíg pályán volt. Merthogy felkészülési meccsről lévén szó, bármennyire is elkapta a fonalat, a harmadik húsz percre Bíró Blanka érkezett, igaz, nagyjából ő is azon a szinten fogott, mint kollégája.

A csapat pedig élt a kapusoktól kapott lehetőséggel, gyorsan hétgólosra hízlalta az előnyt és hozzávetőlegesen eldöntötte a meccset. Közelebb már nem is nagyon engedtük a házigazdát, s végül hat góllal nyertünk ellene. A Szöul Kupa harmadik, s egyben utolsó fordulójában a magyar válogatott hétfőn 8:10-től Szebia ellen lép pályára.

Szöul Kupa, felkészülési torna, 2. forduló:
DÉL-KOREA-MAGYARORSZÁG 25-31 (13-14)
Szöul, játékvezetők: Cristina, Simona.
DÉL KOREA: Choi 2, Han, Jo, Jung, Kang, Kim, Kim, Kim, Kwon 1, Lee 7 (1), Moon, Park, Ryu 6, Shin 1, Sim 1, Song 5 (5), Won, Yu 2. Edző: Kang.
MAGYARORSZÁG: Triffa, Kiss É., Bíró (kapusok), Faluvégi 3, Háfra 5, Kiss, Klujber 4 (3), Kovács 7, Kovacsics 2, Lukács, Márton 2, Pásztor 2, Schatzl 3, Szabó, Tomori, Tóth 2, Tóvizi, Vámos 1. Edző: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 6, ill. 12.
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.