2021. december 6.
Ennyi hibával nem lehet - egygólos vereség a németektől
Hiába Bíró Blanka klasszis teljesítménye, támadásban húsz technikai hibát vétett a magyar válogatott.

Az eddigi legnehezebb mérkőzése előtt állt a magyar női kézilabda-válogatott, mióta Golovin Vlagyimir a szövetségi kapitány: az Emily Bölköt és Alicia Stollét is soraiban tudó Németország ellen az volt a tét, hogy hány ponttal kezdhetjük a spanyolországi világbajnokságon a középdöntőt. Ez meg is látszott a mieinken, az eddigieknél több volt a technikai hiba, és így még Bíró Blanka remeklése ellenére is a németek kerültek előnybe (6-3) a meccs elején.

Időt kértünk, nem sokkal később pedig nagyot fordult a játék képe, négy gólt lőttünk zsinórban, és 8-7-nél átvettük a vezetést. Klujber Katrin sérülése miatt azonban nem lehettünk felhőtlenül boldogok – átlövőnk, aki a torna eddigi részében a csapat legjobbja volt, az első percekben kapott ütést, meg aztán jókora fekete kötést a jobb combjára, és sajnos már csak a heteseknél tudott segíteni. Így jelentősen romlottak a lehetőségeink, a fiatal Albek Anna néhány támadás után visszaült a padra, az ugyancsak balkezes átlövő, Planéta Szimonettát pedig látszólag csak védekezésben használja a szövetségi kapitány. Nem volt más választás, Háfra Noémi került a jobbátlövő pozícióba, de sajnos nem ment neki a játék, illetve az egész csapatról elmondató, hogy sokkal több labdát szórt el, mint eddig. Vagy, mint amennyivel akár a közepesen teljesítő német válogatott ellen is lehet esély… Hiába a jobb védekezés, hiába Bíró ziccer-védései, a szünetig ötgólos hátrányba kerültünk, miután támadásban szinte helyzetbe se kerültünk jó tíz percen át.

Aztán a fordulás után tíz perc alatt ledolgoztuk a mínusz ötöt! Bíró mellett a parádés formát mutató Márton Grétát, a sérülése után visszatérő Szöllősi-Zácsik Szandrát és Vámos Petrát dicsérhettük leginkább ebben a periódusban, de Lukács Viktória is jól használta ki a helyzeteit. Nyílttá vált a mérkőzés köszönhetően annak, hogy sikerült csökkenteni támadásban a hibákat, és az utolsó tíz perchez is szoros állásnál értünk el. Vitte a szíve a válogatottat, harcolt mindenki, de fáradni látszott a társaság, újra előkerültek az eladott labdák, a technikai hibák, ezért nem tudtunk döntetlen állásról tovább lépni, sőt, a németek megint elléptek kettővel. Innen már bravúrra lett volna szükség, megnyitottuk a védekezést, sikerült is megzavarni ellenfelünket, és ha Bíró utolsó védése után nem pattan olyan messzire a labda, talán még az egyenlítésért is támadhattunk volna, így azonban vészesen peregtek a másodpercek és végül csak egy kényszerből eleresztett, pontatlan indításra futotta.

Egyetlen góllal kikaptunk Bölkéktől, vagyis a csoport második helyén zártunk és két ponttal indítjuk a középdöntőt.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT (Llíria)
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 25–24 (14–9)
Llíra. V: Alvarez, Bustamante (spanyolok)
NÉMETORSZÁG: Eckerle – Berger 2, Maidhof 5 (2), Grijseels 4 (1), Schmelzer 5, Bölk 3, Lauenroth 2. Csere: Filter (kapus), Smits 1, Zschocke, Schulze 2, Stolle 1, Kalf, Stockschlader, Petersen. Szövetségi kapitány: Henk Groener
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 5, Háfra N. 3, Planéta 1 (1), Bordás 1, Vámos P. 4, Márton G. 4. Csere: Szikora (kapus), Klujber 2 (2), Albek, Szöllősi-Zácsik 4, Szabó Laura, Tóth Eszter, Kovács Anett, Fodor Cs. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–2. 14. p.: 7–4. 17. p.: 7–8. 20. p.: 9–9. 33. p.: 14–12. 39. p.: 16–16. 47. p.: 21–21. 52. p.: 23–23. 55. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.