2019. december 4.
Nagyon kellett már: könnyedén nyertünk Szenegál ellen!
Eldőlt, hogy pénteken 11 órától ki-kimeccset játszunk a románok ellen - aki nyer, az jut a középdöntőbe.

Ha van előnye a világbajnokság sűrű programjának, akkor az az, hogy az előző meccsen begyűjtött sebekre gyorsan gyógyírt lehet találni. Épp ezért remélhettük, hogy a játékosokon a görcsösség helyett a falakat is ledöntő tüzet látjuk majd, s bár a Szenegál elleni mérkőzés elején a megoldások nem jöttek gördülékenyen, az elszántságot nem érhette panasz.

Háfra Noémi első négy támadásban mutatott megoldásából nem lett gól (eladott labda, belemenés, fölé és kapufa), de ötödször is felugrott a 21 éves átlövőnk és ekkor már nem is hibázott. Látszott rajta, hogy küzd – elsősorban magával, és ez a többieket is magával rántotta. Kovacsics Anikó és Tomori Zsuzsanna, a két legrutinosabb játékosunk a csapat élére állt, mindketten többet vállaltak és mindketten eredményesebbek is voltak a korábbiakhoz képest. Hozzá kell tenni, hogy ezen az összecsapáson Szenegál ideális ellenfélnek tűnt, legjobbjaik fáradtabban mozogtak, mint az első három fordulóban, amikor az afrikai csapat minden riválisnak megnehezítették a dolgát.

Fokozatosan növeltük a különbséget, Triffa Ágnes ragyogóan védett, a támadásban pedig Kovács Anna vitte a prímet, de egyébként is jobb volt a sebessége az ezúttal labda nélkül sokkal többet mozgó csapatunknak, így a szünetre nyolcgólos előnnyel vonulhattunk.

A második félidőt megpróbálta felhasználni a szövetségi kapitányunk arra, hogy a formán kívül játszó húzóembereket megpróbálja lendületbe hozni, de sajnos Háfra Noémi és Klujber Katrin sem tudott ezen a meccsen kijönni a gödörből - legalább Noni az utolsó percben bezúdított egy rá jellemző bombát. Szenegál ellen ezzel együtt is simán győztünk, de a pénteki, a továbbjutásról döntő románok elleni összecsapáson nagyon fontos lenne, hogy a két fiatal átlövőnk is jól kézilabdázzon.

Az a meccs dönt ugyanis a továbbjutásról, amelyik fél győz, az a középdöntőbe jut.

NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG
C-csoport, 4. forduló

Magyarország - Szenegál 30-20 (17-9)
Jacusiro, 2020 néző. Vezette: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)

MAGYARORSZÁG: TRIFFA – Lukács V. 1, Kovacsics 2, TOMORI 3, Tóvizi 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Vámos P. 1, Klujber 2 (2), Szabó L. 1, Tóth G. 2, KOVÁCS A. 6, MÁRTON G. 5, Faluvégi D. 2. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

SZENEGÁL: Sako – Keita 2, M. Dapina 1 (1), SANKHARÉ 6, Ndiayé 3, Camara 1, Payé. Csere: Lo (kapus), Sylla, Diop 1, Sy 2, Kamdop 1, Kanté, Seck 2, Sené 1, Ba. Szövetségi kapitány: Frédéric Bougeant

Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–1. 21. p.: 10–4. 25. p.: 13–5. 28. p.: 16–7. 34. p.: 20–10. 41. p.: 21–14. 50. p.: 27–16. 56. p.: 29–17.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.