2019. december 4.
Nagyon kellett már: könnyedén nyertünk Szenegál ellen!
Eldőlt, hogy pénteken 11 órától ki-kimeccset játszunk a románok ellen - aki nyer, az jut a középdöntőbe.

Ha van előnye a világbajnokság sűrű programjának, akkor az az, hogy az előző meccsen begyűjtött sebekre gyorsan gyógyírt lehet találni. Épp ezért remélhettük, hogy a játékosokon a görcsösség helyett a falakat is ledöntő tüzet látjuk majd, s bár a Szenegál elleni mérkőzés elején a megoldások nem jöttek gördülékenyen, az elszántságot nem érhette panasz.

Háfra Noémi első négy támadásban mutatott megoldásából nem lett gól (eladott labda, belemenés, fölé és kapufa), de ötödször is felugrott a 21 éves átlövőnk és ekkor már nem is hibázott. Látszott rajta, hogy küzd – elsősorban magával, és ez a többieket is magával rántotta. Kovacsics Anikó és Tomori Zsuzsanna, a két legrutinosabb játékosunk a csapat élére állt, mindketten többet vállaltak és mindketten eredményesebbek is voltak a korábbiakhoz képest. Hozzá kell tenni, hogy ezen az összecsapáson Szenegál ideális ellenfélnek tűnt, legjobbjaik fáradtabban mozogtak, mint az első három fordulóban, amikor az afrikai csapat minden riválisnak megnehezítették a dolgát.

Fokozatosan növeltük a különbséget, Triffa Ágnes ragyogóan védett, a támadásban pedig Kovács Anna vitte a prímet, de egyébként is jobb volt a sebessége az ezúttal labda nélkül sokkal többet mozgó csapatunknak, így a szünetre nyolcgólos előnnyel vonulhattunk.

A második félidőt megpróbálta felhasználni a szövetségi kapitányunk arra, hogy a formán kívül játszó húzóembereket megpróbálja lendületbe hozni, de sajnos Háfra Noémi és Klujber Katrin sem tudott ezen a meccsen kijönni a gödörből - legalább Noni az utolsó percben bezúdított egy rá jellemző bombát. Szenegál ellen ezzel együtt is simán győztünk, de a pénteki, a továbbjutásról döntő románok elleni összecsapáson nagyon fontos lenne, hogy a két fiatal átlövőnk is jól kézilabdázzon.

Az a meccs dönt ugyanis a továbbjutásról, amelyik fél győz, az a középdöntőbe jut.

NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG
C-csoport, 4. forduló

Magyarország - Szenegál 30-20 (17-9)
Jacusiro, 2020 néző. Vezette: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)

MAGYARORSZÁG: TRIFFA – Lukács V. 1, Kovacsics 2, TOMORI 3, Tóvizi 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Vámos P. 1, Klujber 2 (2), Szabó L. 1, Tóth G. 2, KOVÁCS A. 6, MÁRTON G. 5, Faluvégi D. 2. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

SZENEGÁL: Sako – Keita 2, M. Dapina 1 (1), SANKHARÉ 6, Ndiayé 3, Camara 1, Payé. Csere: Lo (kapus), Sylla, Diop 1, Sy 2, Kamdop 1, Kanté, Seck 2, Sené 1, Ba. Szövetségi kapitány: Frédéric Bougeant

Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–1. 21. p.: 10–4. 25. p.: 13–5. 28. p.: 16–7. 34. p.: 20–10. 41. p.: 21–14. 50. p.: 27–16. 56. p.: 29–17.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

Csodálatos kínai; Bíró bravúrja mindent vitt a BL-ben!

Női kézilabdázóink elképesztő teljesítménye tarolt az EHF hétvégi Bajnokok Ligája-összeállításaiban – VIDEÓK!

SZENZÁCIÓ! Tízzel vertük a CSM Bucuresti-et!

Hihetetlenül jó egyéni teljesítmények mellett a csapat és a szív diadala ez!

Óriási lökést adhatna a CSM elleni bravúr

Nem mi vagyunk az esélyesek, de csúcsforma közeli teljesítménnyel hazai pályán lehet meglepetést szerezni.

Drámai, egygólos győzelem az Érd ellen

Hiába kezdtünk jól, az Érd visszakapaszkodott, és óriási harcra késztetett minket.

Bajnoki rangadó jön az Érd ellen

Komoly menetelésből érkezik a Népligetbe az Érd, a bajnokik mellett az EHF-kupában is vitézkedik.

Nyerj két VIP-jegyet és egy dedikált mezt!

Az EHF választása alapján a hét mérkőzését játssza női kézilabdacsapatunk a CSM Bucuresti ellen.

Fölényes győzelemmel hangoltunk a két rangadóra

Az első perctől kezdve dominált női kézilabdacsapatunk, amely végül nagyon megverte a Szombathelyt.

Újra itthon játszik női kézilabdacsapatunk

Négy idegenbeli mérkőzést követően az új évben először lép pályára a Ferencváros az Elek Gyula Arénában.