Megőrizni a hibátlan mérleget, s ezzel együtt a lépéselőnyt – ez a cél az utóbbi időben női kézilabdacsapatunk bajnoki mérkőzései előtt, amelyeken jobbára a tabella alsó feléhez tartozó riválisokkal találkozott. Ez a keddi, Budaörs elleni összecsapáson is így volt, azzal kiegészítve, hogy novemberben alaposan ránk ijesztett ellenfelünk. Fogadkoztak is játékosaink, hogy ezúttal nem szeretnének izgulni a hajrában, és ennek megfelelően kezdték a mérkőzést.
Már a negyedik percben hárommal vezettünk (4-1), s bár a vendégek ezt követően tartották magukat, a ritmus alapján érezhető volt, hogy előbb-utóbb nő majd a különbség. Kisebb meglepetésre mégis előbb csökkent, 9-8-nál egyre olvadt az előnyünk, miután a védekezésünk túlságosan megengedő volt, de a következő periódusban visszaállt a három-négygólos differencia. A játékrész hajrájára hagyták a mieink a legjobb teljesítményt, a huszonharmadik percben még 16-12 állt az eredményjelzőn, a félidőt jelző dudaszó pillanatában viszont már 21-14.
A magabiztos előny tehát megvolt, abban pedig biztosak lehettünk, hogy ezúttal nem lesz könnyelmű a csapat. A fordulás után a harmincnyolcadik percben nőtt először tízre a különbség, méghozzá Angela Malestein szépségdíjas góljának köszönhetően – ebben a periódusban játékosaink szinte mindent felvonultattak, esett gól kínai figura után, cunderből, sőt, még hát mögött is.
Nem tudott a Budaörs tíz alá visszakúszni, inkább még nőtt az előny mértéke, és az utolsó tíz perchez érve érezhető volt, hogy eldőlt a két pont sorsa. A magabiztos győzelem után öt bajnokija maradt együttesünknek, a következő majd Győrben, előtte azonban a hétvégén jön az Esbjerg elleni visszavágó.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
21. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Moyra-Budaörs Handball 39-27 (23-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 700 néző
Időpont: 2024. április 30., 18 óra
Játékvezetők: Asztalos Bence és Szalay Zoltán
Gólszerzők: Klujber 10, Malestein 6, Simon 6 (1), Cvijics 5, Bölk 3, Kukely 2, Hársfalvi 2, Edwige 2, Márton 2, Lekics 1, ill. Gorilska 5, Schneider 4 (1), Szövérdffy-Szabadfi 4, Szekerczés 4 (2), Vártok 3, Hudák 2, Tóth 2, Debreczeni-Klivinyi 2 (1), Pálos-Bognár 1.
Péntek délelőtt elkészítették a 2026/27-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportbeosztását.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-Toyota Kovács néven szerepel.
A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.
Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.
Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.