2020. január 18.
Fölényes győzelemmel hangoltunk a két rangadóra
Az első perctől kezdve dominált női kézilabdacsapatunk, amely végül nagyon megverte a Szombathelyt.

Négy idegenbeli bajnokit követően, illetve 2020-ban először hazai pályán várt tétmérkőzés női kézilabdacsapatunkra, amely Kisvárdán és Békéscsabán is magabiztos játékkal győzött. Hasonló jókat vártunk a Szombathely elleni mérkőzéstől is, és a kezdés ennek megfelelő alapot adott.

Több mint hét perc telt el, mire a vendégek először túljártak Szemerey Zsófi eszén, újabb két perc múltán pedig 6-1-nél már időt is kért az SZKKA edzője, Marosán György. Egy kis ideig hatásosnak is tűnt a játékmegszakítás, ugyanis három gólra felzárkózott ellenfelünk, de 8-5 után megint robbantottunk egyet. Szurkolóink nyugodtan szemlélhették az eseményeket, tapsolhattak a szebbnél szebb Fradi-góloknak, nem igazán kellett aggódniuk a győzelem miatt. Ennek ellenére is jól szórakozhattak azonban, hiszen a lányok egy percre sem álltak meg, a padról beszállók is tartották a kezdők által elővezetett ritmust és látványos, valamint eredményes kézilabdával tisztelték meg a szombathelyieket. A szünetre kialakuló tizennégy gólos vezetésünket ennél jobban nem is kell magyarázni – igencsak rendben volt ez a harminc perc a mieink részéről.

A második félidő törvényszerűen hozott magával némi visszaesést, ennek következtében pedig lassabban nőtt az előnyünk. Az elmúlt hetekhez képest jóval több időt töltött a pályán Bánfai Kíra és Emilie Christensen is, Bíró Blanka csak néhány hetes erejéig állt a kapuba, vagyis Elek Gábor arra is odafigyelt, hogy a jövő héten szerdán és szombaton is igen keménynek kinéző meccs vár a lányokra – előbb az Érd, majd a CSM Bucuresti ellen. Most több mint húsz góllal nyertünk, de alighanem mindenki aláírná, ha az imént említett két rangadón csak egy-egy találattal többet szereznénk ellenfelünknél.

Az utolsó öt percben végül a második félidei gólkülönbséget is „rendbe tettük”, 5-0-val zártuk a mérkőzést, ezzel pedig összesítésben huszonhárommal bizonyultunk jobbnak a Szombathelynél.

A teljes mérkőzés itt nézhető vissza:

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
13. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 40-17 (23-9)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2020. január 18., 18:00
Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia és Réti Rebeka
A Ferencváros gólszerzői: Klujber Katrin 10 (2), Kovacsics Anikó 5, Schatzl Nadine 4, Pásztor Noémi 3, Márton Gréta 3, Lukács Viktória 3, Szucsánszki Zita 2, Hornyák Dóra 2 (1), Háfra Noémi 2, Bánfai Kíra 2, Danick Snelder 2, Emilie Christensen 1, Debreczeni-Klivinyi Kinga 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.