2022. június 22.
Fölényes magyar győzelem az U20-as vb nyitányán
Egyiptom ellen az első percekben még akadozott a játék, de később kijött a két csapat közötti különbség.

Szerdán este Egyiptom ellen indította a magyar női junior kézilabda-válogatott a szlovéniai U20-as világbajnokságot. Eleinte látszott a feszültség a lányokon, hiszen nehezen indult a gólgyártás, a hatodik percben csak 1-1 állt az eredményjelzőn, de az első negyed órához érve már 7-2-re vezettünk. Ez megnyugtatta a csapatot, amely a szünetig tovább erősítette a magabiztos előnyt, nyolc volt már közte ekkor (18-10), és hellyel-közzel eldőltnek érezhette mindenki a két pont sorsát.

A fordulás után gyorsan tízgólos lett a differencia (21-11), s mert a mieink fizikailag is sokkal jobban bírták a meccset, várható volt, hogy ellenfelünk nem kerülheti el a kiütést. A 30. és az 54. perc között mindössze négy gólt kaptunk, miközben tizennégyet lőttünk, a hajrában húszgólosra is hízott a különbség (38-18), végül pedig tizenkilenccel (39-20) győztünk egy amolyan bemelegítő mérkőzésen.

Mindhárom aktuálisan is ferencvárosi kötődésű kézilabdázó szóhoz jutott, Kukely Anna és Ballai Borbála kétszer, míg Ferenczy Diána négyszer talált az egyiptomi kapuba. A válogatott számára folytatás pénteken 16:30-tól - a papírforma szerint a mostanihoz hasonló mérkőzésen, az Egyesült Államok ellen.

Fotó: NEKA

Női junior világbajnokság, H-csoport, 1. forduló
MAGYARORSZÁG-EGYIPTOM 39-20 (18-10)
Celje, játékvezetők: B. Correa, R. Correa (brazilok).
MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai 2, Besszer 3, Csáki 1, Faragó 5, Farkas 2 (1), Ferenczy 4, Juhász 1, Kajdon 4 (2), Kiss, Koronczai 1, Kukely 2, Mlinkó 4, Török 1, Vámos 9. Edző: Kiss Szilárd.
EGYIPTOM: Osman, Taha (kapusok), Abdalla 2, Abdelkader, Abdelrahman 2, Accoush 1, Ahmed 1, Ahmed 1 (1), M. Ibrahim, M. Ibrahim 4, N. Ibrahim 5, M. Ismail, S. Ismail, Mahmoud 3, Maklad 1, Seoudy. Edző: Ramy Mohamed.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.

A mienk további programja
június 24., 16.30: Magyarország–Egyesült Államok
június 25., 14.30: Magyarország–Lengyelország

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.