A válogatott időszak után játékosaink felemás hangulatban térhettek vissza a Népligetbe, hiszen míg a magyaroknak nem sok sikerélmény jutott, addig a németek Alicia Stolléval és Emily Bölkkel két győzelemmel zárták a hetet, míg Angela Malestein és Hollandia a norvégoktól elszenvedett vereség után Dániát felülmúlta.
Keddtől azonban már mindenki együtt készült a közös klubcélok érdekében, pénteken pedig a kéthetes szünet után folytatódik is az idény – a bajnokság tizenhetedik fordulójában az Európa-liga-negyeddöntőre készülő Siófok lesz a vendégünk.
A mérkőzésre a megszokott online felületen javában tart a jegyértékesítés, miként férfi csapatunk közelgő két újabb nagy rangadójára, az OTP Bank – Pick Szeged, valamint a Montpellier elleni összecsapására is, a Buducsnoszt Podgoricával vívandó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőre pedig újabb szektort nyithattunk, miután eldőlt, hogy vendégszurkoló nem érkezik hazánkba.
A Fradi-Siófok meccshez visszakanyarodva elmondható, hogy ellenfelünk meglehetősen kétarcú az idény során: az Európa-liga-továbbjutás, vagy épp a DVSC kilencgólos hátrányból való legyőzése mellett váratlannak tűnő vereségeket is találni az eredményeket fürkészve. Az SKC kikapott többek között a Békéscsabától és a Dunaújvárostól is, ezekkel pedig aligha kalkulált előre Uros Bregar vezetőedző. A Siófok messze legeredményesebb játékosa a meccsenként csaknem nyolcas gólátlagot hozó balszélső, Tamara Mavsar, aki a száztíz találatából negyvennégyet hetesből hozott össze. Dicséretes, hogy az őszi mérkőzésen két gólon tartottuk, ezzel most is elégedettek lehetnénk. Az akkori meccshez képest változás, hogy Andela Janjusevics távozott decemberben a Rapid Bucuresti-hez, de felépült sérüléséből Dejana Milosavljevic, rá külön oda kell figyelnünk, hiszen korábban a Podravka játékosaként okozott már nehézséget nekünk. Ellenfelünk keretéből ketten voltak ott a magyar válogatott múlt heti összetartásán, korábbi játékosunk, Debreczeni-Klivinyi Kinga, valamint Papp Nikoletta.
Az SKC összességében a tabella nyolcadik helyén áll, de ezzel együtt is koncentrált játékra van ahhoz szükség, hogy ne kelljen az indokoltnál többet izgulni a két pont megszerzésén. A bajnoki pénteken 18 órakor kezdődik, jegyet váltani online, valamint a meccs napján személyesen is lehet.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
17. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. március 10., 18 óra
Játékvezetők: Horváth Péter és Marton Balázs
Jegyár: 1500 Ft - ülő, 2500 Ft - álló
TV: M4 Sport
Női kézilabdacsapatunk a székesfehérvári MET arénában csap össze a Győri Audi ETO-val a Szuperkupáért.
Női kézilabdacsapatunk irányítója a klubok szavazatai alapján lett a 2025/2026-os idény legjobbja az NB I-ben.
A Magyar Kézilabda Szövetség szombaton délelőtt hirdette ki a 2025/2026-os idény álomcsapatát.
Női kézilabdacsapatunk fiatal jobbszélsője edzésen, egy szerencsétlen mozdulat következtében sérült meg.
Simon Petra jó felkészülést zárt, és kíváncsian várja a hétvégét, ahol olyanban lesz része, mint még soha.
Szerdán délután közös sajtóeseményt tartott a Kovács Autóház és az FTC Kézilabda Szakosztály.
Kézilabdacsapatunk legendáját elit társaságba választották a szurkolók az MKSZ szavazásán.
Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint a tavaszig jelentősen javulhat még a teljesítmény.