2019. szeptember 25.
Gyenge kezdés után magabiztos válogatott siker
Döcögős első negyed óra után Klujber vezérletével simán győztünk Litvánia ellen.

Európa-bajnoki selejtezőn lépett pályára a magyar női kézilabda-válogatott szerdán este Érden a mieinknél papíron gyengébb Litvánia ellen. Ez volt a selejtezősorozat első összecsapása, de az elvárt győzelmen túl a csapat, s főként a Kim Rasmussen vezette szakmai stáb kicsit talán már távolabb, a decemberi világbajnokságra is tekintett. Ahogyan a szövetségi kapitány a napokban többször is elmondta, a kiemelten fontos, olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt már csak a közvetlen felkészülés kezdetén találkozik a keret, ezért a játékrendszer és a csapattaktika kidolgozására már most is nagy hangsúlyt fektetnek.

Ez, illetve a meccseket megelőző időszakokhoz képest szokatlanul sok edzés meg is látszott a lányokon az első negyed órában: lassan, körülményesen szövögettük a támadásokat, hátul pedig meglehetősen puha volt a védekezés, így meglepetésre két góllal is vezettek a litvánok (7-9). Itt azonban sikerült ritmust váltani, és viszonylag gyorsan fordítani. A szünetig 9-3-as sorozatot produkált a válogatott és négy gólos vezetése tudatában mehetett pihenőre (16-12).

A fordulás után maradt az utoljára látott ritmus, Klujber Katrin volt igazán elemében, és a különbség gyorsan 10 gólra hízott - Schatzl Nadine ívelt a saját kilenceséről a litván kapuba 39. percben, így alakult ki a 23-13-as részeredmény. Plusz tízről azonban egy darabig nem tudtunk továbblépni, igaz, ezzel együtt is érezhető volt, hogy eldőlt a mérkőzés. Lányaink szemmel láthatóan élvezték a játékot, és gyönyörű akciókkal szórakoztatták a szél számú közönséget. 33-19-re, tizennégy góllal győzött a magyar válogatott és joggal ünnepelt együtt szurkolóival a lefújást követően. A magyar válogatott legeredményesebb játékosa a kilencszer eredményes Klujber Katrin lett, összességében pedig a Ferencváros kézilabdázói 23-szor vették be a litván kaput.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ

1. forduló

Magyarország - Litvánia 33-19 (16-12)

A magyar gólszerzők: Klujber Katrin 9 (3), Márton Gréta 5, Szabó Laura 5 (3), Schatzl Nadine 4, Lukács Viktória 3, Tóth Gabriella 2 (1), Háfra Noémi 2, Tomori Zsuzsanna 1, Faluvégi Dorottya 1, Tóvizi Petra 1.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.