2019. december 1.
Gyenge teljesítmény, kikaptunk a spanyoloktól
Nagyon gyenge kezdés után gyakorlatilag esélyünk sem volt a világbajnokság második csoportmérkőzésén.

A világbajnokság második napján a csoportmérkőzések közül az egyik legfontosabb következett a magyar válogatott számára – a Spanyolország elleni esetleges győzelem óriási lépést jelentett volna a továbbjutás felé.

A meccs a szombaton a románokat nagyon csúnyán, 31-16-tal elintéző spanyolok fölényével indult, Zoqbi de Paula kapus sajnos demoralizálóan kezdett, ziccert, átlövést és hetest is fogott, miközben nálunk az első félidőben mindhárom kapusnak pályára kellett kerülnie. Bíró Blankát Kiss Éva, utóbbit pedig Triffa Ágnes váltotta, de hárman is összesen négy labdát tudtak hatástalanítani harminc perc alatt. A védekezés sem állt jól a lábán előttük, és sajnos támadásban is nagy gondjaink akadtak, Háfra Noémi, Kovacsics Anikó és Kovács Anna is jócskán elmaradt valós tudásától, egyedül a szélsőinket lehetett dicsérni. Persze, a lélektan iszonyúan meghatározó, és 0-4 után felállni nagyon nem könnyű, főleg ennek a fiatal válogatottnak a torna legrutinosabb együttese ellen. 11-5-nél már hat gól volt a hátrányunk, amikor Klujber Katrin és Tóth Gabriella kicsit felrázta a csapat játékát, végre Háfra is bezúdított két átlövést, és biztató felzárkózásba kezdtünk. 14-12-nél azt érezhettük, hogy ha küzdve, szenvedve is, de kiegyenesedünk, ehhez képest a játékrész hajrájában négy gólt kaptunk egyhuzamban, és csak Bíró Blanka hetes-védésének köszönhettük, hogy a második félidőt mínusz ötnél kezdhettük.

Blani a következő tíz percben többször tudott menteni, mint előtte fél órán át, de így sem tudtunk közeledni, támadásban továbbra sem sikerült az akaratunkat ráerőszakolni a spanyolokra. A 42. percben hétre hízott a különbség, de némileg esélyt kínált, hogy az addigi legjobb, Cabral Barbosa a harmadik kettő percét is megkapta, vagyis már nem térhetett vissza. Ráadásul Bíró Blanka felzárkózott a két spanyol kapus mellé, bravúrt bravúrra halmozott - mindhiába, a 46. percben már tizenöt eladott labdánál jártunk.

A véghajrá előtt mégis felcsillant a remény, támadhattunk a közte kettőért, miközben a spanyolok fáradni látszottak, de megint technikai hibát vétettek játékosaink, így az utolsó percekre már nem maradt izgalom. Kikaptunk Spanyolországtól, amely ezen a meccsen sokkal jobban kézilabdázott a mieinknél. A világbajnokságot a hétfői szünnap után az első két mérkőzését nem brillírozva, de megnyerő, ugyanakkor a csoportunkban papíron a legnagyobb játékerőt képviselő Montenegró ellen folytatjuk kedden, magyar idő szerint reggel 7 órakor.

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
C-csoport, 2. forduló

Spanyolország - Magyarország 29-25 (18-13)
Kumamoto, 1600 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)

SPANYOLORSZÁG: De Paula – M. López 3, M. González 1, Pena 4, A. Hernández 2, Barbosa 7 (1), Gutiérrez 3.

Csere: Navarro (kapus), A. Fernández 5 (3), A. Rodríguez 1, Cesáreo, Echeverria 1, S. López 1, L. González 1.

Szövetségi kapitány: Carlos Viver

MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 4, Kovács Anna 1, Tóvizi 5, Tomori, Kovacsics 2, Schatzl Nadine 2.

Csere: Kiss É., Triffa (kapusok), Háfra N. 2, Tóth G. 1, Klujber 1 (1), Faluvégi D. 2, Márton G. 2, Szabó L. 2, Vámos P. 1.

Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 8–3. 21. p.: 12–7. 26. p.: 14–12. 35. p.: 20–16. 42. p.: 24–17. 52. p.: 25–22

Kiállítások: 8, ill. 10 perc

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1

Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.