2019. november 25.
Gyengén sikerült a világbajnoki főpróba
Rengeteg hibával játszott a magyar válogatott, amely nyolcgólos hátrányban is volt Szerbia ellen.

A Szöul Kupa, s egyben a világbajnoki rajt előtti utolsó mérkőzését játszotta hétfőn (magyar idő szerint) reggel a magyar női kézilabda-válogatott.

Az Andrea Lekicset nélkülöző Szerbia ellen a tornán látott leggyengébb formáját hozta a csapatunk – bár 2-0-ra még mi vezettünk, a szerbek 5-4-nél fordítottak, és ráadásul igencsak lendületbe jöttek. Katarina Tomasevic jól védett, Dragana Cvijic azt csinálta, amit szokott (elképesztő testi erejét kihasználva döntögette a védőinket, a helyzeteket pedig értékesítette), de ezeknél sokkal zavaróbb volt a mieink által elkövetett rengeteg technikai hiba. Látszólag ártalmatlan szituációkban, „ingyen” szórtuk el a labdákat sorozatosan, vagy épp vétettünk támadó szabálytalanságot. Előbb ötre hízott a különbség, majd 13-7-nél már hattal állt jobban Szerbia, és a rengeteg pontatlanságot látva igencsak vakargathatta a fejét a magyar szövetségi kapitány. A szünetre ehhez képest legalább lőtávolon belülre értünk, köszönhetően annak, hogy a szerbek is elszórtak gyorsan néhány labdát, amelyekből hármat gólra is váltottunk (10-13).

A második félidő első néhány percében úgy tűnt, hogy tovább közeledhetünk, de nem sokkal később megint ritmust veszítettünk, ugyanazokat a hibákat láthattuk, mint az első játékrész közepén, és ellenfelük egyre csak távolodott. Mínusz nyolcnál eldőlt a mérkőzés, de az utolsó tíz percben legalább azt sikerült megmutatni, hogy van tartása a magyar válogatottnak. Cvijicet leültette a szerb kapitány, nélküle jóval vérszegényebb lett a csapata, a mieink pedig sorozatban öt gólt szereztek. Nem szeretette volna kienegedni a kezéből a győzelmet Szerbia, ezért a klasszis beálló újra pályára került - és rögtön gólt is szerzett, miután két vállra fektette Tomori Zsuzsannát.

Az utolsó tíz percben Kiss Éva két hetest is kivédett, illetve Triffában is elakadt néhány lövés, ennek is köszönhetően tudtuk szűkíteni a differenciát, de a vereség elkerülésére már nem jutott elég idő. És azt is bevallhatjuk, hogy ezen a mérkőzésen, ötven percnyi gyenge játékkal nem is érdemeltünk volna ennél többet. Lukács Viktória dudaszóval egyszerre érkező gólját már nem adták meg, így végül kettő góllal maradtunk le Szerbiától - vagyis a világbajnoki főpróba gyengén sikerült, de az utolsó tíz percben, és még inkább az Oroszország, valamint Dél-Korea ellen mutatott játékból lehet erőt meríteni a szombaton rajtoló világbajnokságra.

NŐI KÉZILABDA, SZÖUL-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
3. FORDULÓ
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 25–23 (13–10)
SZERBIA: K. Tomasevics – Zs. Nikolics 1, Lavko7 (1), Liscsevics 2, Cvijics 5, Trifunovics 5 (2), D. Radojevics 2.
Csere: Riszovics (kapus), Radoszavljevics, Stevin, Pop-Lazics, M. Obradovics 3, Kojics.
Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Faluvégi D. 2, Kovács Anna 2 (1), Tóth G. 2, Szabó L., Tomori, Schatzl Nadine 2.
Csere: Bíró B., Triffa (kapusok), Kovacsics 2, Háfra N., Márton G. 3, Tóvizi 1, Lukács V. 1, Klujber 8 (4), Vámos P., Pásztor N.
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 5–4. 14. p.: 5–5. 22. p.: 10–5. 26. p.: 13–7. 36. p.: 15–13. 43. p.: 18–15. 49. p.: 23–15. 55. p.: 23–20. 58. p.: 25–21
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/5

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.