2024. április 20.
Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után
Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.

Bő három hét után játszott újra tétmeccset női kézilabdacsapatunk, amely szombaton este Pécsett lépett pályára. A Kozármisleny a Győr és a Ferencváros elleni mérkőzését a baranyai megyeszékhelyen rendezi, s látva a Lauber Dezső Sportcsarnokot csaknem teljesen megtöltő mintegy kétezer nézőt, érthető is a döntés. Kézilabda-ünnepre készültek a helyiek, akik az olimpiai kvalifikációt kivívó magyar válogatott játékosokat is köszöntötték a kezdés előtt, a mieink pedig arra, hogy a két pont megszerzése mellett a ritmust is újra felvegyék.

Utóbbihoz jó negyed óra kellett, addig nagyjából minden pályánlévő játékosunk legalább egy helyzetet elszúrt, 6-6 után azonban ritmust váltott együttesünk, és zsinórban lőtt hat góllal szerzett megnyugtató előnyt. Különleges hangulat uralkodott egyébként a csarnokban, a nézők többsége a hazaiak góljánál tapsolt, de a hazai mag egy része a vendégszektorral közösen is szurkolt. A pályán közben továbbra is sok volt a hiba, a kapusokat lehetett leginkább dicsérni – Janurik Kinga hatvanhárom százalékos hatékonysággal és tizennégy védéssel kétség kívül az első félidő legjobbja volt. Az pedig a hazai kapusokat dicséri, hogy ennek ellenére is „csak” nyolc góllal vezettünk a szünetben, persze, különösebben elégedetlenek nem lehettünk. A cél és az elvárás egyértelműen az volt, hogy tovább nyújtsuk a bajnoki hibátlan mérleget, ehhez pedig ezen a mérkőzésen, úgy tűnt, elegendő ez a teljesítmény.

A második játékrész ugyanúgy alakult, mint az első - gyengén kezdtünk, konkrétan három hazai góllal folytatódott a játék, Wichmann Vivien jó néhány ziccerünket hatástalanította. A fiatalok is szerepet kaptak Allan Heinétől, Kármán Luca védekezett hármas pozícióban, Horváth Fanni pedig támadásban jutott szóhoz. Negyed óra eltelt már a második félidőből, amikor sikerült a féltávnál meglévő nyolc gólhoz hozzátenni, tizenegyre távolodtunk, de a folytatásban megint a hibából jött több.

A győzelemhez nem férhetett kétség, de a teljesítményen összességében nagyon meglátszott, hogy az elmúlt hetekben az olimpiai selejtezőn volt játékosaink jelentős részének a figyelme.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
19. forduló

Kozármisleny KA - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-32 (9-17)
Helyszín: Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, Pécs
Időpont: 2024. április 20., 18 óra
Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia és Vastag-Réti Rebeka Réka
Gólszerzők: Scheffer 5 (1), Kecskés 4, Zsemberi 3, Lengyel 3, Bernhardt 2 (1), Grénus 1, Grosics 1, Köpösdi 1, Bánfai 1, Szatmári 1, Brettner 1, ill. Kovács 9, Klujber 8, Kukely 4, Cvijics 4, Simon 2, Hársfalvi 2, Márton 1, Bölk 1, Kisfaludy 1.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.