2023. május 10.
Győztes meccsen köszönthették szurkolóink a csapatot
Egyszer tudott vezetni a Kisvárda, egyébként pedig kézben tartottuk és megnyertük a hétközi bajnokit.

Még a kisvárdai játékosok és a szakmai stáb tagjai is tapssal reagáltak rá, amikor a műsorközlő szerdán délután pályára szólította a hétvégén történelmi bravúrt arató, Bajnokok Ligája FINAL4-ba jutó női kézilabdacsapatunkat. Bizony, jó volt hallani, illetve nem lehet megunni ezt a jelzőt, szurkolóink pedig ennek megfelelően vastapssal köszöntötték a lányokat.

Akik aztán a metzi lendületet megőrizve kezdték a Kisvárda elleni bajnokit, az ötödik percre négygólos előnyt harcoltak ki, jött is a vendég időkérés (4-0). Benne volt a pakliban, hogy a könnyen kidolgozott fór könnyelművé teszi a csapatot, de arra azért nem fogadtunk volna, hogy öt perccel később már Elek Gábor kér időt – hátrányban (4-5). Nagyon gond azért nem volt, valamint senki sem várhatta, hogy ugyanolyan koncentrált és magas szintű teljesítményt nyújt majd együttesünk, mint néhány nappal ezelőtt, de jobb volt rendezni a sorokat. 6-6-ig, a tizenharmadik percig tartotta a döntetlent a Kisvárda, aztán újra meglódultunk. Kezdetben Angela Malestein volt igazán eredményes, aztán Kukely Anna átlövéseinek tapsolhatott a közönség, de Szöllősi-Zácsik Szandra két üres kapus gólja is látványos volt, a kapuban pedig Janurik Kinga kiválóan teljesített. Kapusunk negyvenöt százalékos hatékonysággal zárta az első harminc percet, a csapat pedig összességében ötgólos vezetéssel; ha hozzátesszük, hogy öt gólt abban a nagyon rossz négy és fél percben kaptunk, amikor a vendégek fordítottak, még inkább világos volt, hogy kézben tartjuk a meccset (16-11).

Az iram nem sokat változott a második félidőre, a várdaiakban talán sokkal több nem volt, nekünk pedig ezen az estén tökéletesen elegendő volt, hogy magabiztosan tartsuk itthon a két pontot. Az öt-hat gólos differencia kisvártatva hétre, majd nyolcra hízott, majd a sok játékperccel kiválóan élő Kukely Anna hatodik találatával a közte tizet is elértük (27-17).

A hátralévő időben még néhány látványos találatot, valamint sok mosolyt láthatott a közönség, s végül tizenegygólos győzelemnek tapsolhatott. És, persze, a hétvégi sikernek is...

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
22. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Kisvárda Master Good SE 33-22 (16-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 700 néző
Időpont: 2023. május 10., 18 óra
Játékvezetők: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert
Gólszerzők: Kukely 6 (1), Hársfalvi 4, Malestein 4 (1), Szöllősi-Zácsik 4, Klujber 3, Kisfaludy 3, Cvijics 2, Papp 2, Márton 2, Szucsánszki 1, Stolle 1, Bölk 1, ill. Akiyama 3 (2), Bouti 3, Siska 2, Udvardi 2, Stamenics 2, Habánková 2, Juhász 2, Karnik 2, Sápi 1, Raojevics 1, Makkai 1, Mérai 1.

Cikkajánló

A dán bajnokkal és a Bukaresttel leszünk egy csoportban

Péntek délelőtt elkészítették a 2026/27-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportbeosztását.

Új korszak indul, változik női kézilabdacsapatunk neve

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-Toyota Kovács néven szerepel.

Négy játékosunk is Kínában várja az U20-as vb startját

A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.

Jóváhagyta az EHF a szabadkártya kérelmünket a BL-re

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.

Először hallhattuk magyarul Mette Tranborgot

Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.

Három játékosunk is jelölt az év csapatába az EHF-nél

Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.

Augusztusban franciaországi tornára utazik a csapat

Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.

Balaton, Szantorini, Kína - itt nyaralnak játékosaink

Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin