2022. június 25.
Harmadszor sem volt kérdés, fölényes győzelem
A magyar női junior kézilabda-válogatott 14 góllal győzte le Lengyelországot.

Két magabiztos győzelem, valamint a továbbjutás kiharcolása után várhatta a Lengyelország elleni harmadik fordulót a magyar női junior kézilabda-válogatott. Az erőviszonyok ismeretében az első fordulóhoz hasonló összecsapást várhattunk, hiszen a lengyelek két góllal kikaptak attól az Egyiptomtól, akit mi tizenkilenccel vertünk a nyitónapon.

Bár a magyar válogatott jóval esélyesebbnek számított harmadik meccsén is az U20-ás világbajnokságon, a lengyeleknek kétszer is sikerült kettővel elhúzniuk a találkozó elején.

A mieink játékába becsúszott egy-egy hiba, ezeket azonban nagyon gyorsan sikerült kijavítani, így ifj. Kiss Szilárd csapata átvette a kezdeményezést. Olyannyira, hogy közel húsz percnyi játék után már a magyar csapat vezetett kettővel, de még a szünet előtt sikerült háromgólosra növelni az előnyt (14-11).

A második játékrészt egy gyors 2-0-val kezdtük, így a lengyelek már négy perc után időt kértek. A gyors taktikai szünet mit sem változtatott, a mieink csak még jobban belelendültek, és egy négygólos periódust produkáltak, amire ugyan jött lengyel válasz, de immáron hétre hízott a különbség. Tizenöt perccel a játékidő vége előtt mi is időt kértünk, ezzel szerettük volna megtörni a közel öt percre tartó gólcsendünket. A gyors értekezlet jót tett, hiszen azonnal egy góllal jött vissza a meccsbe a csapat. A végén ismét rákapcsoltunk, és az utolsó egy percre fordulva már tizenhárommal vezettünk, ebben pedig nagy szerepet játszott Ballai Borbála is. A magyar válogatott 30-16-ra győzött, így harmadik meccsét is megnyerte az U20-as világbajnokságon.

Mindhárom aktuálisan is ferencvárosi kötődésű kézilabdázó szóhoz jutott: Kukely Anna ezúttal nem volt eredményes, míg Ferenczy Diána egyszer, Ballai Borbála pedig négyszer vette be a lengyel kaput.

Női junior világbajnokság, H-csoport, 3. forduló
Magyarország - Lengyelország 30-16 (14-11)

Gólok: Farkas 7, Ballai 4, Koronczai 4, Juhász 3, Kajdon 3, Besszer 2, Török 2, Vártok 2, Faragó 1, Ferenczy 1, Vámos 1

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.