A magyar női kézilabda-válogatott hétfőn kezdte meg a közvetlen felkészülést a november 27-én rajtoló holland-német közös rendezésű világbajnokságra. A keretbe eredetileg öt ferencvárosi játékost hívott meg Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, ám a felkészülés rajtján Fodor Csenge megsérült, így végül Hársfalvi Júlia is csatlakozott a csapathoz.
A Magyar Kézilabda-szövetség keddi sajtóteseményén elhangzott, hogy a válogatott célja a legjobb hat közé kerülés. A csapatra a vb előtt norvégiai torna vár, majd november 27-én 's-Hertogenboschban Szenegál ellen kezdi a holland-német közös rendezésű eseményt.
A magyar női válogatott 18 fős világbajnoki kerete:
Kapusok: Szemerey Zsófi (Győri Audi ETO KC), Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Bukovszky Anna (MOL Esztergom)
Jobbszélsők: Kovács Anett (MOL Esztergom), Grosch Vivien (DVSC SCHAEFFLER)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Papp Nikoletta (CS Minaur Baia Mare, román), Albek Anna (Metz Handball, francia)
Irányítók: Vámos Petra (Metz Handball, francia), Simon Petra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: Tóvizi Petra (DVSC SCHAEFFLER), Bordás Réka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szmolek Apollónia (MOL Esztergom)
Balátlövők: Kuczora Csenge (Thüringer HC, német), Faragó Lea (MOL Esztergom), Csíkos Luca (Vác)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Hársfalvi Júlia (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Korábbi kézilabdázónk, Deli Rita exkluzív interjút adott a FradiMédiának.
Simon Petra és Klujber Katrin is parádésan játszott, de a magyar női kézilabda-válogatott így is vesztett.
Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.
Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.
Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.
Legyőzte Svájcot, vagyis hibátlan mérleggel jutott a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőbe.
A magyar női kézilabda-válogatott érvényesítette a papírformát a nála jóval alacsonyabb szintű rivális ellen.
Döcögős start után Márton Gréta hét góljával győzte le Szenegált a női kéziválogatott a világbajnokságon.