2022. december 20.
Hazai évbúcsúztató következik szerdán
2022-ben utoljára láthatják a szurkolók női kézilabdacsapatunkat az Elek Gyula Arénában játszani.

Fontos győzelmek után készülhet női kézilabdacsapatunk az év utolsó hazai mérkőzésére, miután a bajnoki csúcsrangadón hazai pályán hat góllal jobb volt a Győrnél (32-26), szombaton pedig a Banik Mostot múlta felül fölényesen a Bajnokok Ligájában.

Az újabb siker a cél szerdán is az egyébként egyre jobb formába lendülő, de azért egyértelműen a kiesés elkerüléséért küzdő riválissal szemben. Az újonc Békéscsaba játszott szoros mérkőzéseket az évad elején, de a pontszerzés egészen a múlt hétig nem jött össze, amikor viszont hazai pályán simán legyőzte az Európa-liga-csoportkörös Mosonmagyaróvárt, nem sokkal korábban pedig a Kisvárdán elért döntetlenjének köszönhetően a Magyar Kupában is élvonalbeli alakulatot búcsúztatott. A bravúros eredmények után minden bizonnyal felszabadultan érkeznek a lilák a Népligetbe, de a sérüléséből felépülő Kisfaludy Anett úgy véli, ha magunkra koncentrálunk, akkor nem jelenthet gondot a mérkőzés.

A Békéscsaba legeredményesebb játékosa a tavaly még az NB I-ből búcsúzó Vasast erősítő Marija Lanistanin (korábban Agbabaként szerepel), aki hét mérkőzésen ötvenegyszer volt eredményes, s ezzel egyébként a bajnokság góllövőlistáján is a negyedik helyen áll.

Legutóbb a 2020/21-es idényben találkoztunk a békéscsabaiakkal, érdekesség, hogy azon a két meccsen még fiatal irányító-átlövőnk, Kukely Anna a nevelőegyesületét erősítette, így szerdán szerepel ellenük először tétmérkőzésen. Azon a bizonyos 2021 márciusi, idegenbeli találkozón Márton Gréta volt a legjobb góllövőnk, tízszer talált be. Az akkori évad végén a Békés megyeiek búcsúztak az első osztálytól, de aztán egy szezon után vissza is jutottak, az előző évadban U19-es csapatunkkal is összecsaptak, fiataljaink a hazai mérkőzésen szépen helyt álltak ellenük (30-35).

A mérkőzésre mindezek mellett azért is érdemes kilátogatni, mert a következő három hétben, január 11-ig nem láthatjuk hazai pályán a lányokat, ráadásul ezen a mérkőzésen búcsúztathatjuk együtt az óévet. A helyszínen ismét lesz lehetőség ajándéktárgyak vásárlásra, többek között női kézilabdacsapatunk 2023-as naptárának beszerzésére.

Az összecsapás 18 órakor kezdődik az Elek Gyula Arénában, a FradiMédia Youtube-csatornája élőben közvetíti.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
8. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2022. december 21., 18 óra
Játékvezetők: Ignéczi Ivett és Pánczél-Héjjas Tímea
Tv: FradiMédia Youtube-csatorna
Jegyek: 1500 Ft - álló, 2500 Ft - ülő; online ITT lehet vásárolni, személyesen pedig a meccs napján a helyszínen, 16:30-tól.

Cikkajánló

Alicia Stolle nagy hírrel szolgált a Fradi-drukkereknek

A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.

Emléktáblát kapott a Fradi örökös bajnok kézilabdázója

Csajbókné Németh Erzsébet tiszteletére a Kertvárosi Olimpikonok Parkjában helyeztek el emléktáblát.

„Azokkal szeretek dolgozni, akik érzik a felelősséget”

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője őszintén értékelte a Ferencvárosnál töltött első idényét.

Könnyek és nevetés - ilyen volt női kéziseink évzárója!

Dragana Cvijics nem bírta sírás nélkül, de a bakiparádét már ő sem bírta nevetés nélkül - VIDEÓ!

Cvijics-gól és fölényes győzelem zárta az évet

Női kézilabdázóink szezonzáró mérkőzésének utolsó gólját a pályafutását befejező Dragana Cvijics lőtte.

Dragana Cvijics: A Ferencváros a második otthonom marad

Visszavonuló beállónk érzelmesen beszélt a klubról, a pályafutásáról és a jövőbeli terveit is vázolta.

Az idényzáró után a pályára engedjük a szurkolókat

Női kézilabdacsapatunk vasárnap este a Szombathelyi KKA ellen zárja a 2025/2026-os évadot.

Könnyed győzelmet arattunk a NEKA ellen

Női kézilabdacsapatunk a várakozásoknak megfelelő különbséggel nyerte meg a NEKA elleni mérkőzést.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin