2022. március 19.
Hazai pályán nem jelentett gondot a DKKA legyőzése
A két félidő elején tompák voltunk, a meccs többi részében azonban sokkal jobban játszottunk ellenfelünknél.

Erőltetett menetbe kezdett szombaton délután női kézilabdacsapatunk – a Dunaújváros elleni bajnokival együtt huszonegy nap alatt hét tétmérkőzés vár rá, közte a Krim Ljubljana elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, mielőtt ráfordulna a Győr elleni rangadóra.

Szóval, a hosszú és energiaigényes sorozat előtt Elek Gábor megpróbált kicsit tölteni a csapaton, vagyis kemény edzéseket tartott, és ez kissé meg is látszott a szombat délutáni összecsapás első perceiben. A védekezésünk ugyan tovább őrizte azt a szintet, amelyet az elmúlt két összecsapáson mutatott, de elöl lassan járt a labda. Tíz perc alatt csupán négy gólt lőttünk, így a vendégek tartották a lépést (4-3), ám ezt követően, miután a szurkolók is rázendítettek, felgyorsult és javult a támadójátékunk. 6-5-nél még csak egy volt közte a tizenötödik percben, a szünetre azonban már plusz hattal mehettünk (16-10). Janurik Kinga az MKSZ statisztikája alapján ötven százalékos hatékonysággal védett, mezőnyben pedig az egyaránt három gólig jutó Márton Gréta, Kovács Anett és Emily Bölk vitte a prímet.

A fordulás után hasonlóan langyossá vált a tempónk, mint a kezdő sípszó után, de legalább az eleinte sokat hibázó Szöllősi-Zácsik Szandra megtalálta a távolságot a gólerős játékhoz. A szünetbeli hatgólos előnyünk csökkent is, és elsősorban nem azért, mert Wéninger Alexandra, a vendégek kapusa jól védett, hanem azért, mert a védekezésünk jóval puhább lett. Jól mutatja a különbséget, hogy tíz perc alatt hétszer kellett közepet kezdenünk kapott gól után, miközben addig, harminc perc alatt tízszer.

Nem lehetett meglepő ezek alapján, hogy szigorodott a hátsó falunk, a lerohanások után könnyű gólokat lőhettünk, és így nyílt az olló. A hajrában Elek Gábor már nyugodtan hátra dőlhetett a kispadon ülve, mert a csapata rég eldöntötte a két pont sorsát, és felészabadultan, látványosan kézilabdázott. Októberben nagyon megszenvedtünk a Dunaújváros vendégeként, ezúttal azonban nem okozott gondot a két pont megszerzése. Az is jól mutatja a teljesítményünk értékét, hogy a DKKA szezonbeli legnagyobb veresége eddig tízgólos volt (a Győr nyert ellene 36-26-ra) - most pedig tizenöttel múltuk felül ellenfelünket.

Folytatás szerdán, Debrecenben - jegyinfót erre, valamint a Bajnokok Ligája-találkozókra ITT olvashatnak.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
18. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi KKA 39-24 (16-10)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 950 néző
Időpont: 2022. március 19., 14:05
Játékvezetők: Bócz László és Wiedemann Viktor
Gólszerzők: Bölk 6, Malestein 5 (2), Szöllősi-Zácsik 5, Klujber 5, Márton 4, Kovács A. 3, Kisfaludy 3, Ballai A. 2, Grbics 2, Edwige 1, Szucsánszki 1, Stolle 1, Suba 1 ill. Farkas J. 7, Bulath 5, Polics 4, Szalai B. 2, Kiss Cs. 2, Horváth G. 2, Weisheitel 1, Fodor 1.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.