2020. április 6.
Hemela Zsolttól búcsúzunk
Április 14-én, 9 órától, az Új köztemető szóróparcellájánál helyezik végső nyugalomra Hemela Zsoltot.

Március 14-én, méltósággal viselt, hosszan tartó, súlyos betegsége után életének 58. évében elhunyt Hemela Zsolt, a Ferencváros kézilabda-szakosztályának korábbi kézilabdakapusa, majd ügyvezetője. Búcsúztatására 2020. április 14-én, 9 órától az Új köztemetőben, a szóróparcellánál kerül sor. A család köszöni mindenkinek, aki gyászában vele osztozik és kéri, hogy a szertartáson a részvétnyilvánítástól szíveskedjenek eltekinteni, valamint, hogy a kegyeletét mindenki csak egyetlen szál virággal rója le.

Hemela Zsolttól a Zöld és Fehér magazin hasábjain Ballai Attila búcsúzott – az ő írásával emlékezünk rá.

„Életének ötvennyolcadik évében, hosszan tartó, súlyos betegség után, március 14-én elhunyt Hemela Zsolt, az FTC kézilabda-szakosztályának korábbi ügyvezetője.

Aki még aktív sportoló, kapus korából emlékszik rá, tudja, hogy átlagos termete ellenére kimagaslott minden mezőnyből. Azaz kitűnt. Belülről fakadó őserő volt, született vezér. És ehhez sehogy sem kellett viselkednie, csupán önmagát adnia. Aki már csak a sportvezetőt, e barátságos, kissé réveteg tekintetű, halk szavú – kizárólag egy-egy téves játékvezetői ítéletnél lényegült vissza – negyvenes, ötvenes énjét ismerte, az az egykori elsőt nem is hitte el. Pedig nem az erő távozott belőle, inkább megszállta valamiféle harmónia, nyugalom. Ami bajában sem hagyta el. A méltósággal viselt betegség nála nem szólam, hanem minden nap, minden perc valósága volt. A pálya szélén fogyott el, anélkül, hogy egyetlen szóval is panaszkodott, kapaszkodott volna. Rettenetesen féltettük, de faggatni, tanácsot, bátorítást adni még jobban féltünk; ilyenkor a régi Zsoci szeme villant, haragosan.

Őt ne sajnálják, üzente. Ő győzni fog, mint ahogyan összes csapata, de mindenekelőtt és mindenekfelett a Ferencváros kapujában is ezt sugározta a lénye.

Ezért is írom le hitetlenkedve, hogy elment, elhunyt. Maradjunk annyiban, dimenziót váltott. Az erő most sem belőle, hanem vele távozott.”

Hemela Zsoltot a Ferencváros Torna Club saját halottjának tekinti. Nyugodj békében, Zsoci! Sosem feledünk!

Cikkajánló

A dán bajnokkal és a Bukaresttel leszünk egy csoportban

Péntek délelőtt elkészítették a 2026/27-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportbeosztását.

Új korszak indul, változik női kézilabdacsapatunk neve

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-Toyota Kovács néven szerepel.

Négy játékosunk is Kínában várja az U20-as vb startját

A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.

Jóváhagyta az EHF a szabadkártya kérelmünket a BL-re

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.

Először hallhattuk magyarul Mette Tranborgot

Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.

Három játékosunk is jelölt az év csapatába az EHF-nél

Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.

Augusztusban franciaországi tornára utazik a csapat

Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.

Balaton, Szantorini, Kína - itt nyaralnak játékosaink

Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin