2020. január 7.
Hidegzuhany: pontot hagytunk az MTK otthonában
Hiába kezdtünk parádésan, utána belealudtunk a meccsbe, az MTK pedig élt a kínálkozó lehetőséggel.

Újabban az MTK-FTC mérkőzéseken állandó körülmény, hogy alig-alig lehet bejutni az Elektromos Sportcsarnokba a fokozott érdeklődés miatt. Az is jellemző, hogy a hazaiak valamelyik kapusa extra teljesítménnyel okoz nehéz perceket nekünk, de a végén legtöbbször így is jelentős különbség alakul ki az egyébként igen jó viszonyt ápoló csapatok között. A felsoroltak közül a telt ház ezúttal is biztosnak látszott már jó egy órával a kezdés előtt, Győri Barbara első perces bravúros védése meg második tételt is erősítette. Aztán, mire a tizedik percig elértünk, elkönyvelhettük, hogy kedden este a nyögvenyelős kezdés elmarad. Hiába kért időt már 3-6-nál Golovin Vlagyimir, 4-11-nél, hétgólós előnyben nyugodtan szemlélhettük az eseményeket. Azt ekkor talán még a legelvakultabb MTK-szurkolók sem gondolták, hogy kilenc perc se telik el, amikor újra egyenlő áll az eredményjelzőn – pedig ez történt. Könnyelművé vált a védekezésünk, gyakorlatilag a megállító faultok elfogytak és a kihagyott helyzetek száma is megnőtt, borzalmas periódust produkáltunk, 13-13-nál meg kezdhettük elölről az építkezést. Ez azonban közel sem ment olyan eredményesen, mint a meccs elején, kettővel elléptünk, de fordított az MTK, újra mi kerültünk előnybe, ugyanakkor érezhető volt, hogy ez nem az a ritmus, mint korábban. A szünetre Márton Gréta utolsó másodperces góljának köszönhetően végül egygólos előnnyel mehettünk, de a húsz kapott gólról sok jót nem lehet elmondani…

A második félidő első harmadáról annyit igen, hogy kevés gólt kaptunk, Szemerey Zsófi elkapta a fonalat, de a túloldalon Győri is sorban fogta a ziccereket. Konkrétan hat és fél perc kellett hozzá, hogy először túljárjunk az eszén, de legalább az előnyt megőriztük. A játékrész derekán aztán az MTK fordítani tudott, üldözni kellett, és a legtöbben értetlenül ingatták a fejüket a lelátón. Küzdött a csapat, ahogyan űzte a tábor, Háfra Noémi óriási reflexmozdulattal szerzett labdát, gólt is lőtt nem sokkal később, és megint mi álltunk jobban. Az utolsó tíz percnek plusz kettőnél mehettünk neki, de csak nem akart elfáradni az MTK, sokadszor volt képes egyenlíteni, így a hajrára sem fogyott a feszültség.

Kettővel elléptünk Kovacsics Anikó és Márton Gréta vezérletével, de kicsivel több, mint kettő perccel a vége előtt a vezetésért támadhattak a hazaiak. Meg is szerezték, az ellentámadásból ugyanakkor Kovacsics egyenlített és emberelőnyt is kiharcolt. Megkaptuk az esélyt, támadhattunk, de Danick Snelder elrontotta a ziccert, az MTK-nak meg csak időntúli szabaddobásra maradt. Gólt ebből nem szerzett, de egy pontot így is elrabolt... Hidegzuhany a javából, döntetlent játszottunk az MTK-val.

MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–36 (20–21)
Népfürdő utca, 398 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 4, Malovics, Dakos 3, Tóth Eszter 3 (1), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7 (2), FEKETE B 8. Csere: Szabados 2, MIHÁLFFY 6, Juhász Eszter, GERHÁTH F. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: Bíró – LUKÁCS V. 8, Klujber 3, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 7, Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 6, Christensen, Pásztor N. 2, MÁRTON G. 6, Hornyák D., Klivinyi, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–11. 19. p.: 13–13. 24. p.: 17–16. 40. p.: 22–24. 45. p.: 27–26. 51. p.: 29–31. 59. p.: 36–35
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: – Nem számítottam pontszerzésre, jó mérkőzést akartunk játszani. Speciális a helyzetünk, három héttel ezelőtt még együtt készült a két csapat.
Elek Gábor: – Megérdemelt az MTK pontszerzése, csapatom mentalitása nem tetszett védekezésben, csalódott vagyok, szégyellem magam, elnézést kérek szurkolóinktól. Az első félidőben több gólt kaptunk, mint a legutóbbi bajnokin az egész mérkőzésen.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.

Könnyed kezdés, óriási különbséggel vertük a briteket

Fölényes győzelemmel kezdte az olimpiai selejtezőt a magyar női kézilabda-válogatott Debrecenben.

„Ha leszakadna a lábam, akkor is vállalnám a játékot”

Nem volt zavartalan Klujber Katrin felkészülése az olimpiai selejtezőre, de motiváltan várja a rajtot.