2023. október 18.
Húsz perc után állt össze a játék az újonc ellen
A mérkőzés elején éreztette hatását a válogatott időszak, de aztán kijött a két csapat közti különbség.

Az újonc Kozármisleny ellen tért vissza a bajnoki kerékvágásba női kézilabdacsapatunk a bő egyhetes válogatott hét után. Nehéz lett volna tagadni, hogy komoly nyomot hagyott a lányokon az az időszak, amíg válogatottjaikkal készültek, hiszen a mérkőzés első negyed órájában mélyen tudása alatt teljesített együttesünk. A vendégek kihasználták, hogy lassan, tompán, megengedően védekeztünk, illetve, hogy a támadásaink se voltak épp tökéletesek – így megbízott vezetőedzőnk, Allan Heine már a nyolcadik percben időt kért. Nagyjából még egyszer ennyi idő kellett ahhoz, hogy elérjük az üzemi hőfokot, a tizenötödik percben vettük át a vezetést (10-9), a meccs képében a jelentős változás pedig 12-12 után következett.

Klujber Katrin villogott, egyre-másra szórta a gólokat, és játékával ritmust adott a csapatnak is, miközben folyamatosan szakítottuk le magunkról ellenfelünket. A szünetig már csak egy gólt kapott Böde-Bíró Blanka, a társak viszont még kilencszer beköszöntek, így a gyenge kezdés ellenére is jelentős előnnyel mehettünk szünetre (23-12).

Fontos és örömteli volt, hogy a ritmus a fordulás után is megmaradt, és ezzel együtt a különbség is tovább nőtt. Klujber volt a legeredményesebb, de Angela Malestein, Márton Gréta és Simon Petra is jól termelt, közben pedig az utolsó bő húsz percre lehetőséget kapott a kapuban Mészáros Virág is. Felszabadultan, nagy kedvvel kézilabdázott ekkor már a csapat, amely végül nagyon fölényesen nyerte meg a mérkőzést, vagyis önbizalommal telve készülhet a hétvégi, Esbjerg elleni Bajnokok Ligája-találkozóra.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
6. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaira – Kozármisleny KA 46-23 (22-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 700 néző
Időpont: 2023. október 18., 18 óra
Gólszerzők: Klujber 14 (2), Simon 5, Márton 5, Malestein 5, Edwige 3, Hársfalvi 3,  Cvijics 3, Deszpotovics 2, Bölk 2, Kovács 2, Bordás 1, Lekics 1, ill. Scheffer 4, Zsemberi 3, Grénus 3, Szabó 2, Brettner 2, Bánfai 2, Hadnagy 2, Szatmári 1, Tobak 1, Imrei R. 1, Halász 1, Imrei N 1.

Hazai pályán tehetjük meg az utolsó előtti lépést

Szombaton az Alba Fehérvár elleni bajnokival folytatja szereplését női kézilabdacsapatunk.

Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!

Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

A közönségkedvenc Nerea Pena nagy bejelentést tett

Korábbi kézilabdázónk elárulta, miért döntött így, és melyik volt a legszebb ferencvárosi emléke – VIDEÓ

Balatonbogláron léphetünk még eggyel közelebb a célhoz

A NEKA elleni meccsel indulhat el a visszaszámlálás – női kézilabdacsapatunk nem hibázhat a bajnokságban.

A kezünkben a sorsunk a véghajrában

Hátralévő négy mérkőzéséből legalább hármat meg kell nyernie női kézilabdacsapatunknak a bajnoki címhez.

Klujber: „Ez a kezünkben van, nem szabad elengednünk!”

Női kézilabdacsapatunk a Győr elleni szűk vereség ellenére is nagy lépést tett a bajnoki cím felé – VIDEÓ!

A hibátlan mérleg oda, de a lépéselőny megmaradt!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.