2023. szeptember 13.
Igazi rangadó lett, de győztünk az MKC ellen
Feszült, fantasztikus hangulatú mérkőzésen tartottuk otthon a két pontot a Mosonmagyaróvár ellen.

Már az elmúlt években is jobbára szoros meccseket vívott női kézilabdacsapatunk a Mosonmagyaróvárral, de olyan várakozás talán még sosem előzte meg, mint most, szerdán este. Az MKC évek óta a nemzetközi porondon szerepel, ráadásul az előző héten óriási meglepetésre legyőzte a címvédő Győri ETO-t, s kétségkívül vérszemet kapott. Telt ház fogadta a feleket, és az atmoszférán abszolút érezhető volt, hogy a mieink is tisztában vannak a mérkőzés jelentőségével.

A pályán is nagyjából ezzel megfelelő volt, amit láthattunk, mi lőttük az első gólt, de a vendégek fordítottak, hogy aztán Edwige góljával már újra nálunk legyen az előny (3-2). A mi oldalunkon Andrea Lekicset dicsérhettük leginkább, irányított, vezényelte a támadásainkat és a gólszerzésből is átlagon felül vette ki a részét. Ellépni ezzel együtt se tudtunk, sőt, folyamatosan vándorolt az előny, de legalább azt nem engedtük, hogy az MKC egynél több góllal vezessen. A hajrá, a játékrész utolsó néhány perce aztán szerencsére jól sikerült, és ebben szerepe lehetett annak is, hogy Martin Albertsen gyorsabban forgatta a csapatot, mint a hétvégén, a Metz elleni Bajnokok Ligája-találkozón.

A meccs során először nőtt kétgólosra az előnyünk ezekben a percekben (15-13), de amit itt felépítettünk, azt a fordulás után sajnos bántóan gyorsan visszaadtuk – noha emberhátrányban indultunk, két ziccert is rontottunk, miközben hátul könnyedén kaptunk gólokat (15-15).

Nem okozott ez azonban nagy törést szerencsére, gyorsan rendeztük a sorainkat, Janurik Kinga megrázta magát, elöl pedig élni tudtunk a védései adta lehetőséggel, és Klujber Katrin góljával a negyvennegyedik percben már néggyel álltunk jobban. Robbant a csarnok, az idény során talán először ezzel az erővel, a tét a legnagyobb riválissal szemben meglévő lépéselőny megőrzése volt.

A vendégek nem adták fel, de csupán egyszer tudtak kettőre zárkózni, 22-20-nál, és mert néggyel válaszoltunk rá, eldöntöttük a találkozót. Amely igazi rangadó volt, annak minden feszültségével és szépségével, de talán így igazán értékes a győzelem, amelynek köszönhetően őrizzük a Győrrel szemben a pontelőnyünket.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
3. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Motherson Mosonmagyarórvári KC 30-27 (15-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 1100 néző
Időpont: 2023. szeptember 13., 18 óra
Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
Gólszerzők: Lekics 10 (4), Klujber 5, Márton 4, Malestein 3, Simon 3, Bölk 3, Edwige 2, ill. Tóth E. 8 (5), Albek 8 (5), Schatzl Natalie 3, Varga 2, Udvardi 1, Faragó 1, Ivanock 1, Pásztor 1, Tóth G. 1, Szankovics 1.

Egy kis plusz kellene még az első meccshez képest

Egyetlen gól női kézilabdacsapatunk hátránya a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágó előtt.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.