2023. június 1.
Így jutottunk el a FINAL4-ig
Női kéziseink az egész évad során ezért a hétvégéért küzdöttek. Íme, az út, amely az MVM Dome-ba vezetett!

Tavaly júliusban a csoportkör sorsolásán eldőlt, hogy kemény, rendkívül kiegyenlített nyolcas vár női kézilabdacsapatunkra a Bajnokok Ligája 2022/23-as idényében. A tizennégy csoportmeccs alatt nem alakult minden a terveink szerint, de a kulcspillanatokban rendre a legjobb arcát mutatta együttesünk, így hét győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel a negyedik helyen lépett tovább az egyenes kieséses szakaszba.

A nyolcaddöntőben favoritnak számítottunk a montenegrói Buducsnoszt Podgoricával szemben, de persze könnyű párharcra semmiképp sem számíthattunk – végül magabiztos, kettős győzelemmel (28-24, 27-22) jutottunk a legjobb nyolc közé.

Oda, ahol a mezőny talán legjobb formában lévő együttese, a francia Metz várt ránk. Az (elsősorban a hajrában) elrontott hazai meccs (26-32) után gyakorlatilag csodára volt szükségünk a visszavágón, és – legkésőbb – május 7. óta tudjuk, hogy ez a csapat csodára is képes. Hiszen Franciaországban a félidei iksz után hét góllal megnyerte a második játékrészt, és története során először bejutott a FINAL4-ba.

A menetelés során 521 gólt lőtt és 478-at kapott együttesünk, a legnagyobb győzelmet hazai pályán aratta decemberben, 43-19-re múlta felül a cseh Banik Mostot. A legeredményesebb játékosunk a sorozatban Klujber Katrin 106 találattal (ezzel a BL-góllövőlistán is az előkelő negyedik helyen áll), őt Angela Malestein és Emily Bölk követi a házirangsorban 83, illetve 81 góllal.

Az egyéni kategóriák közül egy olyan van, amelyet ferencvárosi játékos vezet: Tomori Zsuzsannánál senki nem blokkolt többet a mostani BL-szezonban, összesen 18-szor állta a lövések útját. Két kapusunk pedig hatékonyságban és védésszámban is szinte egyformán teljesített eddig: Janurik Kinga 32%-os (325 lövés/104 védés), Bíró Blanka 31.76%-os (318/101) teljesítményt nyújtott eddig.

A legfontosabb azonban, hogy csapatként kiemelkedőt nyújtott együttesünk, és alighanem a kiemelkedő egyéni teljesítmények mellett erre lesz leginkább szükség az előttünk álló hétvégén is. A világ elitjével küzdünk majd meg, ezt ne feledjük, de nyomás és elvárás tehetjük mindezt, ez pedig még a mi malmunkra hajthatja a vizet.

FINAL4 KOLLEKCIÓ

A Bajnokok Ligája négyes döntőjében története során először szerepel a Ferencváros női kézilabdacsapata, s erre az eseményre egyedi kollekcióval készülünk. A FINAL4 kollekció elemeit, az egyedi, erre az alkalomra készült szurkolói pólót, sálat és bögrét a készlet erejéig a Fradi Shopban lehet vásárolni nyitvatartási időben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
FINAL4

A program
2023. június 3., szombat
15:15 Győri Audi ETO KC–Vipers Kristiansand (norvég)
18:00 FTC-Rail Cargo Hungaria–Team Esbjerg (dán)

2023. június 4., vasárnap
15:15 A harmadik helyért
18:00 Döntő

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.