archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2015. október 8.
Új szerepben
Biciklire pattantak női kézilabdázóink.

„Hajrá, Fradi!” – hallatszott a jól ismert buzdítás. Egy, a marketingért és a női kézilabdacsapatunkért egyaránt rajongó szurkoló ismerte fel az FTC-Rail Cargo Hungaria szokatlan környezetben felbukkant két játékosát a csütörtöki specifikus kiállításon.

Szekerczés Luca és Lukács Viktória a környezettudatos nyomtatási lehetőségekre és a környezetkímélő megoldásokra hívta fel az emberek figyelmét. Egy speciális áramfejlesztő kerékpárt meghajtva 20 watt körüli fogyasztással nyomtattak, szemben a hagyományos lézeres nyomtatók 300-400 wattos fogyasztásával szemben.
Mindketten megállták (megülték) a helyüket a biciklin is, miután pedig leszálltak, elmondták nekünk tapasztalataikat.

„Élsportolóként edzésben vagyunk, így nem volt megerőltető a biciklit hajtani – mondta Lukács Viktória, a Fradi női kézilabdacsapatának jobbszélsője. – Persze, ha mondjuk egy órán keresztül kellene tekerni, azt alaposan megérezném, mert nem szabad csökkennie a sebességnek, így termel áramot a szerkezet.”

„A környezetvédelemre hívja fel a figyelmet az a kezdeményezés, ezért örülök, hogy részt vettünk benne – jelentette ki Szekerczés Luca, női csapatunk jobbátlövője. – Az emberek felkapták a fejüket, nem mindennap látnak kézilabdázókat biciklizni, többen megálltak, néztek minket, aztán a szakembereknél érdeklődtek a lehetőségekről, ezek alapján elértük a célunkat.”
Ezek után mi abban bízunk, hogy a játékosok és a csapat a pályán is elérik céljaikat.


Cikkajánló

Magyar Kupa-hétvége: az elődöntőben jön a csúcsrangadó

Női kézilabdacsapatunk szombaton a Győri Audi ETO-val találkozik a Magyar Kupa négyes döntő első napján.

Végig kézben tartottuk az irányítást Esztergomban

Női kézilabdacsapatunk végig vezetett, végül pedig három góllal nyert a MOL Esztergom vendégeként.

Kedden Esztergomban folytatódik a bajnokság

Női kézilabdacsapatunkra három mérkőzés vár a héten – elsőként kedden a tavalyi bronzérmes otthonában.

„Különösen fáj ez a vereség”

Simon Petra tizenegy góllal és fantasztikus teljesítménnyel segítette a csapatot a Metz ellen.

Az utolsó percekig küzdöttünk, de kikaptunk Metzben

Női kézilabdacsapatunk az első félidő végét nagyon elrontotta, később pedig nem tudott már egyenlíteni.

Néhány százalékot lehet javulni még

Női kézilabdacsapatunk szombaton 18 órától vívja a Metz elleni visszavágót, amelyet döntetlenről kezd.

Ingstad: „Nagy élmény lenne elcsendesíteni a csarnokot”

A BL-negyeddöntő első felvonásán öt gólt szerző beállónkat kérdeztük női kéziseink metzi visszavágója előtt.

Böde-Bíró: „Nyitva maradt a párharc végkimenetele!”

A Metz ellen több nagy bravúrt is bemutató kapusunk büszke csapata teljesítményére - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin