2023. március 28.
Jó kezdéssel alapoztuk meg a magabiztos győzelmet
A második félidő elején egyszer közelebb ért a Vác, de egyébként magabiztosan jutottunk tovább.

Mindannyiunk számára fantasztikus élményként és sikerként maradt meg a 2022 májusában megnyert Magyar Kupa-döntő, és már csak ezért is várhattuk a futó idényben is, hogy belecsapjunk ebbe a versenysorozatba. Kedden este jött el ez a pillanat, a Vác elleni negyeddöntő pedig egyúttal a vágyott címvédés felé vezető út első lépcsője volt.

Szucsánszki Zita hétfőn délután elmondta, feszes védekezést és jó játékot vár a csapattól, amely fél szemmel már a szombati csúcsrangadóra is figyel.

Ennek megfelelően nagy lendülettel kezdtünk, pontosan négy perc után időt is kért Herbert Gábor, miután Andrea Lekics gólja már 4-0-t jelentett. A kiváló kezdés, és talán a két csapat között eleve meglévő tudásbeli különbség miatt úgy tűnt, a váciak nem igazán hisznek a bravúrban, és egyfajta célként tekinthettünk rá, hogy a meccs közben se legyen esély ennek megváltozására. Az időkérés azért kissé összeszedettebbé tette ellenfelünket, kicsit alábbhagyott a tempó, de a különbség nem csökkent, csupán a növekedés üteme lassult.

Öt, hat, majd a játékrész közepén hét góllal léptünk meg, miközben csendesen csordogált a meccs, látszólag mindkét fél elégedett volt azzal, ami történik: mi magabiztosan vezettünk, a Vác pedig tisztes távolságban tartotta magát.

A második félidő eleje nem rólunk szólt – ugyan Klujber Katrin háromszor is betalált, a védekezésünk nagyon felpuhult, és a szünetben meglévő hétgólos fór négyre csökkent. Nem is volt elégedett Elek Gábor, de ettől függetlenül próbálta tartani az előzetes tervet, miszerint a feladatokat a lehető legjobban elosztja a játékosok között. Örömteli volt, hogy a felnőtt válogatottba pályafutása során először meghívott Kukely Anna nagy kedvvel és gólerősen játszott, illetve az is, hogy 25-21 után tettünk róla, hogy a hajrá már izgalommentes legyen. 6-1-es rohamot futottunk, kilencgólos előnyt építettünk, így az utolsó tíz perc pontosan annyira magabiztos és izgalommentes volt, mint az első félidő.

Végül hattal, 34-28-re győztünk, vagyis bejutottunk a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

NŐI MAGYAR KUPA
V. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Praktiker-Vác 34-28 (19-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 550 néző
Időpont: 2023. március 28., 18 óra
Játékvezetők: Kiu Gábor és Kiu Tamás
Gólszerzők: Klujber 7, Kukely 7 (1), Márton 4, Kisfaludy 4, Stolle 3, Cvijics 2, Bölk 2, Hársfalvi 1, Lekics 1, Szöllősi-Zácsik 1, Papp 1, Malestein 1, ill. Marincsák 7, Kuczora 5, Ballai B. 4, Kovács A. 4, Helembai 3, Schatzl Natalie 2, Ferenczy 1, Ballai A. 1, Kovalcsik 1.

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Újabb győzelem, megvan a huszadik bajnoki siker is

A huszadik bajnokiján is győzőtt női kézilabdacsapatunk, ezúttal a Kisvárda otthonából hozta el a két pontot.

Óriási az érdeklődés a Győr elleni idegenbeli bajnokira

Hétfőn estére mintegy száz elérhető voucher maradt - a megvásárolt vouchereket májusban kell belépőre váltani.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.