Bizony nagyon hiányzott a meccshangulat… A Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában női kézilabdacsapatunk a Bietigheimet fogadta, s mert minden járványügyi előírást betartottak szurkolóink, nagyjából négyszázan lehettek a lelátón. A szórványos „Hajrá, Fradin!” kívül így csend uralkodott az Érd Arénában, s ez kétségkívül a mieinknek jelentett nagyobb hátrányt – már csak a szokatlansága miatt is.
Egyébként is sok hibával kezdtük a mérkőzést, lassan járt a labda támadásban, nehezen kerültünk helyzetbe, és ha meg is volt a lehetőség, akkor is sokat rontottunk Emily Sandoval szemben. A németek jól használták ki a gyengélkedésünket, többször is üresen találták meg Antje Lauenrothot a balszélen, aki jobbára aztán Bíró Blanka eszén is túl járt. Gyorsan háromgólos előnyre tett szert ellenfelünk (2-5), amit aztán egy négygólos sorozattal sikerült megfordítanunk már a 13. percig, de ezt követően megint alábbhagyott a lendület. 8-8-nál a vendég edző kért időt, pedig már Elek Gábor is szorongatta a kis zöld táblát az előző támadásunknál, vagyis mindkét trénernek volt mondanivalója. A németek jöttek ki jobban a leállásból, pillanatok alatt elléptek tőlünk, 13-9-nél kaptuk azon magunkat, hogy újra kapaszkodni kell.
A szünetig egy gólt sikerült ledolgozni a hátrányból, vagyis lőtávolon belül maradtunk, de az is egyértelmű volt, hogy a második félidőben sokkal jobb egyéni teljesítményekre lesz szükség ahhoz, hogy fordítani tudjunk.
Ehhez képest a második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, újra a németek tűntek „hangosabbnak”, sorban szórtuk el a labdákat, miközben ellenfelünk extázisban védekezett. Óriási bajban voltunk, a 39. percben a játékrészben már másodszor kért időt Elek Gábor, miután nyolc gólra távolodott a Bietigheim. Jött a kapuba Janurik Kinga, de a kapuscserénél sokkal nagyobb változásra volt szükség ahhoz, hogy felálljunk a padlóról.
Rettenetesen akadozott a támadójátékunk, ha meg nagy nehezen sikerült gólt szereznünk, akkor a gyors középkezdések utáni könnyű gólokkal zúzták szét újra és újra az önbizalmunkat. Hiába próbálta edzőnk rengeteg különböző összetételben felrázni a csapatot, nem volt senki, aki az átlagos teljesítmény határát elérte volna. Úgy tűnt, ezen a délutánon minden ellenünk játszik, a kapufáról is rendre a vendégek kezébe került a labda, a padról érkező játékosaink se tudtak hozzátenni, és a kezdők se tudtak változtatni.
Igen kellemetlen pofonba szaladt bele női kézilabdacsapatunk, amely így fontos két ponttól esett el. Javítási lehetőség lesz még, hiszen a csoportkör felénél se járunk, de az biztos, hogy a következő mérkőzésig nagy javulásra van szükség. Pozitívumként abban azért reménykedhetünk, hogy a szezon legrosszabb meccsén túl vagyunk…
DELO NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-csoport, 7. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - SGBBM Bietigheim 24-35 (11-14)
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2020. november 7., 16:00
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura és Julie Bonaventura (franciák)
A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.
Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.
Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.
Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.
Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.
Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.