2021. szeptember 8.
Kiváló hangulat, magabiztos siker az első bajnokin
Egyszer tudott ránk ijeszteni a Mosonmagyaróvár, de végül biztosan győztük le a tavalyi bronzérmest.

Éles volt a csapat, és éles volt a lelátó is!

Rangadóval indította a bajnokságot női kézilabdacsapatunk, hiszen a legutóbbi idény harmadikja, a Mosonmagyaróvár érkezett a Népligetbe, és a szurkolók is komoly sorokban érkeztek az arany és bronzérmes találkozójára. Sokan már a közelgő Bajnokok Ligája-mérkőzésekre váltottak belépőt, de volt, aki még bérletet vásárolt (ezúton is köszönjük mindenki türelmét!), a közös nevező pedig a szerda esti nyitómeccs volt. A kezdésnél már jó érzéssel tekinthettünk körbe a sportcsarnokban, és jó hangulatban indult útjára a labda.

Az idény első Fradi-gólját Kovács Anett szerezte, az első félidőben azonban poszttársa, Angela Malestein vitte el a show-t. A padról beszállva, kilenc lövésből kilenc gólt szerzett holland világbajnok jobbszélsőnk, és jócskán hozzátett a magabiztos előny megszerzéséhez.

6-5-ig tartották a lépést a vendégek, majd jól sikerült a ritmusváltás, s Klujber Katrin gólja után már héttel vezettünk (12-5). Aztán a jó tempó kicsit alábbhagyott, bele-belehibáztunk, és bántóan közel zárkózott ellenfelünk, a hajrában kettőre közeledett. A szünetig azonban már csak mi találtunk a kapuba, így négygólos vezetésünk tudatában mehettünk az öltözőbe (18-14).

A fordulás után mi kezdtünk jobban, és ez fontos volt, hiszen a két gyors gólunk után ismét hattal álltunk jobban. Ennél sokkal szűkebbre pedig már nem is engedtük az előnyt, a második félidő közepétől pedig már úgy tűnt, játékosaink élvezik is a mérkőzést. Itana Grbics ebben a játékrészben szórta meg magát, de mindegyik átlövőnk megmutatta, hogy lehet rá számítani. Magabiztosan, és a meccs jelentős részében jól kézilabdázva győztünk az idény első bajnokiján, s ezt a szurkolók vastapssal jutalmazták.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
1. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Motherson Mosonmagyaróvár 37-26 (14-18)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2021. szeptember 8., 18 óra
Játékvezetők: Altmár Kristóf és Horváth Márton
Gólszerzők: Malestein 11 (4), Grbics 7, Szöllősi-Zácsik 4, Klujber 4, Bölk 3, Stolle 3, Behnke 2, Kisfaludy 1, Márton 1, Kovács 1, ill. Tóth E. 6, Stranigg 5 (4), Konecna 4, Hajtai 3, Pásztor 2, Kovács P. 1, Lancz 1.

Szombaton, Pécsett folytatódik a kézilabda klubidény

Az olimpiai selejtezők után szombaton a 2023/24-es klubidény utolsó fázisa kezdődik női kéziseink számára.

Stadiontúrán jártak a kézilabdaszurkolóink

Stadiontúra egy kicsit másképp: a kézilabdáért rajongó törzsszurkolóink látogattak el a Groupama Arénába.

Mindkét válogatottunk egy csoportban a házigazdával

Sorsoltak a párizsi olimpia kézilabdatornájára, férfi és női válogatottunk is csoportellenfeleket kapott.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.