2019. szeptember 6.
Kiváló kezdés után magabiztos siker
Már az első percekben megalapozta csapatunk a Kisvárda elleni győzelmet, amelyhez kétség sem férhetett.

Meglehetősen komoly ütemben játssza női kézilabdacsapatunk a bajnokikat, a szombati, érdi szezonnyitó után kedden az MTK-t verték lányaink, pénteken pedig már a Kisvárdát fogadták. Ebben a ritmusban alighanem minden nyugodt félidő vagy negyed óra is jól jön a csapatnak, vélhetően épp ezért óriási elánnal kezdtek Bíró Blankáék. Kapusunk remekül védett, szélsőink száguldoztak a gyors indításokkal, kettejük, mármint Lukács Viktória és Schatzl Nadine gólpárbajába pedig csak Háfra Noémi szólt bele néhányszor. Az első tizenhárom gólunkat ők hárman jegyezték, s mert a védekezésünk is jól állt a lábán, örömteli volt az eredményjelzőre nézni: 14-6 állt ott a tizenhatodik percben.

19-9-nél már tíz is volt a két csapat között, de a játékrész utolsó három gólját a vendégek szerezték, hétig közeledtek vele, igaz, nagyon aggódnunk azért ennél a részeredménynél sem kellett (20-13).

Még akkor sem, ha a második játékrész kisvárdai góllal indult, és szemmel láthatóan valamelyest alábbhagyott a mieink lendülete - illetve, Elek Gábor alaposan felforgatta együttesét. Így is van ez rendjén, persze, ha már három naponta bajnoki van, illetve, a kiélezett meccseken egyébként is szükség lesz mindenkire. A mérsékeltebb teljesítményünk mellett sem tudott hat gólnál közelebb férkőzni ellenfelünk, amikor pedig vezetőedzőnk időt kért, egyből felpörgették játékosai a tempót. A szélsőink továbbra is extrát nyújtottak, Márton Gréta is jó százalékkal értékesítette a lehetőségeit, Lukács Viktória és Schatzl Nadine pedig igencsak megszórta magát.

Összességében a kiváló első negyed órával megalapoztuk magunknak a kívánt nyugodt mérkőzést, s bár nem tartottuk végig az akkor látott színvonalat, a magabiztos győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Folytatás kedden, a DVSC ellen - egy biztosan nehezebb összecsapáson.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
2. forduló

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–22 (20–13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Hantos, Rózsahegyi
FTC: Bíró B. – Lukács V. 9, Klujber 1, Snelder 1, Kovacsics, Háfra N. 5, Schatzl Nadine 8.

Csere: Szemerey (kapus), Pásztor N., Mészáros R., Tóth Nikolett 2 (2), Christensen 1, Klivinyi, Bánfai 1, Márton G. 2, Malovics.

Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Lajos – Udvardi 2, Smid, Petika 2, V. Milanovic Litre 1, Siska 1, T. Milosevics 3.

Csere: Radojevic 9 (2), Habánková 2, Dudás 1, Dombi L., Bárány 1, Soltész, Orbán Adrienn, Repák.

Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 9–3. 16. p.: 14–6. 25. p.: 19–9. 37. p.: 23–14. 50. p.: 25–19. 53. p.: 24–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Az első félidőben mutatott nagyon jó teljesítmény után bődületesen sokat hibáztunk, főleg a ziccerek értékesítésében.
Bakó Botond: – Az első félidőben passzív volt a védekezésünk, hiányoztak az ütközések, az elővételezések. A második játékrészre határozottabbak lettünk hátul, és sok játékosnak lehetőséget tudtam adni az új igazolások közül is. Rengeteg munkánk van még, de ez az eredmény nem vészes.

Utolsó perces hetesvédéssel nyertünk rangadót

A tavalyi negyedik helyezett ellen egy góllal győztünk, köszönhetően annak, hogy Hadfi Gréta hetest védett.

Bajnokok Ligája-jegyinformációk

Az első csoportkörben a Metz, a Podravka és a Vipers ellen lép pályára női kézilabdacsapatunk.

Rajtol az FTC a női NB I/B-ben!

Az előző évben NB II-es bajnokságot nyerő női ifi kézilabdacsapatunk a felnőtt másodosztályban edződik tovább.

Újra küzdeni kellett, de ezúttal nyertünk

Az 50. percben csak egy góllal vezettünk, de a végharjában már nem kellett izgulni a győzelem miatt.

A Dunaújváros ellen kell bizonyítani

Női kézilabdacsapatunk szeretné megmutatni, hogy csak kisiklás volt a keddi döntetlen.

Jegyek a siófoki bajnokira

A szezon egyik legfontosabb meccsét vívja jövő szombaton női kézilabdacsapatunk a Siófok otthonában.

Riadóztatták, majd Eb-aranyat értek a bravúrjai

Női kézicsapatunk kapusa, Zsigmond Panna úgy lett a torna egyik sztárja, hogy előtte itthon hagyták – VIDEÓ!

Pádár Ildikó: „Meg kell vernünk a vetélytársainkat!”

Legutóbbi kézilabda-közvetítésünkön klubunk korábbi kiváló játékosa, Pádár Ildikó volt a szakkommentátor.