2019. szeptember 6.
Kiváló kezdés után magabiztos siker
Már az első percekben megalapozta csapatunk a Kisvárda elleni győzelmet, amelyhez kétség sem férhetett.

Meglehetősen komoly ütemben játssza női kézilabdacsapatunk a bajnokikat, a szombati, érdi szezonnyitó után kedden az MTK-t verték lányaink, pénteken pedig már a Kisvárdát fogadták. Ebben a ritmusban alighanem minden nyugodt félidő vagy negyed óra is jól jön a csapatnak, vélhetően épp ezért óriási elánnal kezdtek Bíró Blankáék. Kapusunk remekül védett, szélsőink száguldoztak a gyors indításokkal, kettejük, mármint Lukács Viktória és Schatzl Nadine gólpárbajába pedig csak Háfra Noémi szólt bele néhányszor. Az első tizenhárom gólunkat ők hárman jegyezték, s mert a védekezésünk is jól állt a lábán, örömteli volt az eredményjelzőre nézni: 14-6 állt ott a tizenhatodik percben.

19-9-nél már tíz is volt a két csapat között, de a játékrész utolsó három gólját a vendégek szerezték, hétig közeledtek vele, igaz, nagyon aggódnunk azért ennél a részeredménynél sem kellett (20-13).

Még akkor sem, ha a második játékrész kisvárdai góllal indult, és szemmel láthatóan valamelyest alábbhagyott a mieink lendülete - illetve, Elek Gábor alaposan felforgatta együttesét. Így is van ez rendjén, persze, ha már három naponta bajnoki van, illetve, a kiélezett meccseken egyébként is szükség lesz mindenkire. A mérsékeltebb teljesítményünk mellett sem tudott hat gólnál közelebb férkőzni ellenfelünk, amikor pedig vezetőedzőnk időt kért, egyből felpörgették játékosai a tempót. A szélsőink továbbra is extrát nyújtottak, Márton Gréta is jó százalékkal értékesítette a lehetőségeit, Lukács Viktória és Schatzl Nadine pedig igencsak megszórta magát.

Összességében a kiváló első negyed órával megalapoztuk magunknak a kívánt nyugodt mérkőzést, s bár nem tartottuk végig az akkor látott színvonalat, a magabiztos győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Folytatás kedden, a DVSC ellen - egy biztosan nehezebb összecsapáson.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
2. forduló

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–22 (20–13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Hantos, Rózsahegyi
FTC: Bíró B. – Lukács V. 9, Klujber 1, Snelder 1, Kovacsics, Háfra N. 5, Schatzl Nadine 8.

Csere: Szemerey (kapus), Pásztor N., Mészáros R., Tóth Nikolett 2 (2), Christensen 1, Klivinyi, Bánfai 1, Márton G. 2, Malovics.

Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Lajos – Udvardi 2, Smid, Petika 2, V. Milanovic Litre 1, Siska 1, T. Milosevics 3.

Csere: Radojevic 9 (2), Habánková 2, Dudás 1, Dombi L., Bárány 1, Soltész, Orbán Adrienn, Repák.

Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 9–3. 16. p.: 14–6. 25. p.: 19–9. 37. p.: 23–14. 50. p.: 25–19. 53. p.: 24–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Az első félidőben mutatott nagyon jó teljesítmény után bődületesen sokat hibáztunk, főleg a ziccerek értékesítésében.
Bakó Botond: – Az első félidőben passzív volt a védekezésünk, hiányoztak az ütközések, az elővételezések. A második játékrészre határozottabbak lettünk hátul, és sok játékosnak lehetőséget tudtam adni az új igazolások közül is. Rengeteg munkánk van még, de ez az eredmény nem vészes.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.