2019. augusztus 14.
Egy rossz és egy jó félidő, de így is győztünk
Rengeteg gólt kaptunk az első játékrészben, de a fordulás után összeállt a védekezés, és legyőztük a Vácot.

Egyre közeledik az augusztus 31-i bajnoki rajt, ezzel arányosan fokozódik az érdeklődés női kézilabdacsapatunk kapcsán – és reméljük, hogy az együttes is élesedik. Előbbi állítás a naptár ismeretében egyértelmű, de a második is tényszerűen bizonyossá vált már a szerdai, Vác elleni felkészülési mérkőzés első tíz percében. Hiába a délután közepén kezdődött a találkozó, az Elek Gyula Aréna oldalsó lelátói majdhogynem megteltek.

A pályán aztán a lányok egyelőre csak hullámokban mutatták a frissülés, avagy az „élesedés” jeleit – az első félidőben kétszer öt percen át működött látványosan jól a gépezet, ezt leszámítva azonban a védekezésünk nem volt meggyőző. Tesztidőszak lévén Elek Gábor sokat forgatta a belső védőinket, de vezetőedzőnk ezzel együtt is igencsak elégedetlen volt a látottakkal. Tizenhét gólt kaptunk harminc perc alatt, s bár előnyben voltunk (18-17) a szünetben, aligha kaptak dicséretet a lányok az öltözőben.

Ami nagyon pozitív, hogy sikerült váltania a csapatnak a második játékrészre: a Szemerey Zsófit cserélő Bíró Blanka hozzátett néhány bravúrt, de a fal is jobban működött előtte, a támadásainkba pedig jóval kevesebb volt a pontatlanság. Tóth Niki és Klivinyi Kinga sebességét látni élményt jelentett, de Háfra Noémi is kiválóan használta fizikai erejét, Klujber Katrin pedig alig-alig hibázott, ha helyzetbe került – a váciak nem igazán tudták őket tartani. A vezetésünk így gyorsan magabiztossá vált, az utolsó másodpercekben szerzett gólunknak köszönhetően pedig egészen tíz gólosra hízott a lefújás előtt. Vagyis összességében szép győzelmet arattunk, de tanulságos, hogy mekkora különbség volt a két játékrészben látott teljesítmény között. Az első harminc percben kapott tizenhét gól rengeteg, még akkor is, ha nálunk volt az előny, ezzel szemben a második félidőt 20-11-re hoztuk.

A szezonrajtig hátralévő két és fél hétben mindenesetre még mindenen lehet javítani – és talán arra is van remény, hogy már pénteken, a román bajnok Valcea elleni edzőmérkőzésen is fejlődés mutatkozik.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Rail Cargo Hungaria – Vác 38-28 (18-17)
Elek Gyula Aréna, 600 néző
A Ferencváros gólszerzői:
Klujber Katrin 9, Lukács Viktória 5, Kovacsics Anikó 5, Háfra Noémi 5, Márton Gréta 4, Tóth Nikolett 3, Danick Snelder 3, Klivinyi Kinga 2, Pásztor Noémi 1, Bánfai Kíra 1.

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.