2021 májusában épp az Elek Gyula Arénában, a Ferencváros U20-as csapata ellen, 32-30-as győzelmével vívta ki a Vasas női kézilabdacsapata az élvonalba való visszajutást, szűk fél évvel később pedig klubunk legjobb női kézilabdázói ellen igyekszik helytállni. A jelenhez és a közelmúlthoz mérten szinte elképzelhetetlen magasságokban járt az 1970-es, 80-as években az angyalföldi együttes, itthon szinte verhetetlen volt, de 1982-ben a Bajnokok Ligája elődjében is aranyérmet nyert, illetve 1978-ban, 1979-ben, 1993-ban és 1994-ben is döntős volt a legrangosabb nemzetközi kupasorozatban. A Vasas aranykora azonban ma már messze van, a 2017/2018-as idény végén kiesett az NB I-ből, és csak 2021 nyarán tudott visszakapaszkodni a legjobbak közé.
A most futó szezonban hét forduló alatt csak a Győrrel szemben játszott alárendelt szerepet (41-21), a Mosonmagyaróvár (35-41), a Vác (40-32), a Szombathely (32-30) és a Kisvárda (23-30) elleni vereségek során tisztességgel helytállt, míg a Fehérvárt (26-24) és a másik újoncot, a Budaörsöt (28-24) le is győzte. Így összességében négy pontjával hét forduló után a tizenegyedik helyen áll.
Góljai jelentős részét három játékos hozta eddig össze: a nyáron a Szombathelytől átigazolt Marija Agbaba negyvennégyszer, a NEKA-tól megszerzett Kajdon Blanka harminckilencszer, míg a feljutásból is részt vállaló Szilovics Fanni harmincötször talált be eddig az ellenfelek kapujába. Hárman az össztermés (195 gól) hatvan százalékát vállalták magukra, vagyis elsősorban az ő semlegesítésüket kell megoldani, s akkor nem okozhat gondot a Vasas legyőzése.
A mieinknek fontos lenne, hogy jó teljesítménnyel, magabiztosan nyerjék ezt a meccset, hiszen fél szemmel már az idény őszi felének utolsó hetében következő három irgalmatlanul nehéz és fontos összecsapásra is tekinthetünk. A CSM Bucuresti elleni hazai, majd idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzés közé illeszkedő szuperrangadóval, az ETO-Fradi ütközettel teljessé váló hárommeccses etap méltó lezárása lehet az eddig fantasztikusan alakuló félévnek. Itt hívjuk fel szurkolóink figyelmét, hogy az FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM Bucuresti meccsre online, (már csak korlázozott számban) lehet belépőt váltani, személyesen pedig szombaton, a helyszínen, míg a győri találkozóra személyesen, november 10-én, szerdán 15 és 19 óra között az Elek Gyula Arénában vásárolhatnak belépőt 2000 és 2500 forintos áron.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
8. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Vasas
Helyszín: Elek Gyula Aréna, Budapest
Időpont: 2021. november 10., szerda, 18 óra
Játékvezetők: Kiu Gábor és Kiu Tamás
Jegyár: 1000-2000 Ft
TV: Fradi Média Youtube-csatorna
Női kézilabdacsapatunk a Győri ETO ellen is szeretné tovább nyújtani a hazai veretlenségi szériáját.
Női kézilabdacsapatunk a legnagyobb hazai riválisával mérkőzik az MK Final Four első napján.
Női kézilabdacsapatunk mindkét játékrészt jól kezdte, és ezzel el is döntötte a Budaörs elleni mérkőzést.
Női kézilabdacsapatunk a csütörtöki Magyar Kupa-mérkőzés után két nappal újra pályára lép.
Május első hétvégéjén rendezik a Magyar Kupa négyes döntőt, jegyeket várhatóan áprilistól lehet vásárolni.
Magabiztos győzelmet arattunk az Esztergom ellen - a mérkőzés után jó hangulatban zajlott a sajtótájékoztató.
Az előzmények alapján szorosabb meccset várhattunk, de magabiztosan jutottunk tovább a Magyar Kupában.
Az FTC női kézilabdacsapatának legendás játékosával a kezdetekről, sikerekről és kudarcokról beszélgettünk.