2019. február 22.
Kötelező, de ettől még nem könnyű
Először kaphat szerepet a Ferencvárosban a hosszú sérüléséből lassan-lassan felépülő Bobana Klikovac.

Szombaton este a Thüringert fogadja Érden a Bajnokok Ligájában női kézilabdacsapatunk, méghozzá abban a tudatban, hogy győzelme szinte biztosan továbbjutást ér – ha több pontot szerzünk a németek ellen, mint a Ljubljana a Vipers vendégeként, meghúzhatjuk a vonalat a Fradi alatt. Emlékezhetünk, idegenben nagyon rossz kezdés után (5-1 volt oda) Nerea Pena, Klujber Katrin és Márton Gréta remeklésének köszönhetően végül 35-32-re győztünk, de a hírek szerint ezúttal erősebb THC-vel találkozunk. A hétközi bajnokin ugyanis pályára lépett már Alicia Stolle és Iveta Luzumova is – sőt, előbbi hat, utóbbi pedig hét góllal terhelte meg a Bensheim-Auerbach kapuját (Stolle keretben sem volt ellenünk, Luzumova egy hetest vállalt akkor).

Lehet változás a mieinknél is a megszokotthoz képest, ugyanis a héten már teljes értékű munkát végzett a keresztszalag-szakadás után lassan-lassan felépülő Bobana Klikovac is, aki Elek Gábor szerint már részfeladatok ellátására alkalmas. A keretbe ugyanakkor ezúttal sem nevezhető Pásztor Noémi, aki a bajnoki és Magyar Kupa-mérkőzésen megmutatta, hogy gyorsan csapatunk erősségévé válhat, de a BL-ben idén már nem segíthet. A papírforma szerint azonban nélküle is győznünk kellene valahogy – mondjuk hatékony védekezéssel. Azért gondolhatjuk ezt kulcskérdésnek, mert a nordhauseni összecsapáson az első harminc percben tizenkilenc gólt kaptunk, vagyis érezhetően nem ízlett nekünk a Thüringer stílusa, a második félidőben pedig sokszor meggyűlt a bajunk a németek hét a hat elleni támásaival.

„Döcögött a játékunk az idegenbeli találkozón, de nagyon fontos győzelmet arattunk, és bízom benne, hogy a saját szurkolóink előtt, a támogatásukkal most sokkal jobb játékot tudunk majd bemutatni – ha így lesz, a siker sem marad el. Arról beszéltünk a lányokkal, hogy hazai pályán a Ljubljanát és a Thüringert mindenképpen le kell győznünk, ezért ezt most kötelezőnek tekintjük, még ha nem is lesz könnyű nyerni” – magyarázta Márton Gréta, a Ferencváros balszélsője, aki jó negyed óra alatt öt gólt szerezve az odavágó kulcsszereplőjévé vált.

Szurkolóink egyébiránt biztosan óriási támaszt nyújtanak majd ezúttal is, a meccsnapon már csak az egészen idáig a vendégszurkolóknak fenntartott szektorokba lehet belépőt kapni, vagyis garantált a telt ház és a megszokott, frenetikus hangulat. A mérkőzés előtt és a szünetben az Érd Aréna aulájában lehet egyébként megvásárolni a Magyar Kupa négyes döntőre, valamint a Győri Audi ETO-FTC-Rail Cargo Hungaria Bajnokok Ligája-összecsapásra szóló belépőket is (aki szeretne jegyet, de nem jön a szombati meccsre, lépjen velünk kapcsolatba az adam.schleinig@fradi.hu e-mail címen).

Bajnokok Ligája, 2. csoportkör, 4. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria – Thüringer HC
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2019. február 23. (szombat) 19:30 óra
Játékvezetők: Michalis Tzaferopoulos és Andreas Bethmann (görögök)

Jegyár: 5000-6000 forint
Jegyvásárlás: A maradék jegyek megvásárolhatóak az FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer mérkőzés idején az Érd Arénában, illetve előzetes egyeztetés után egyéb időpontokban is - kérjük, jegyvásárlási szándéka esetén írjon e-mailt az adam.schleinig@fradi.hu e-mail címre.

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.