2022. január 26.
Látványos gólok, fölényes győzelem a Budaörs ellen
A szünetben csak öttel vezettünk, de kétség se férhetett ahhoz, hogy itthon tartjuk a két pontot.

Esbjerg után, Brest előtt – vagyis sűrű időszakban következett női kézilabdacsapatunk idénybeli tizenkettedik bajnokija. Az ellenfél a Budaörs volt, amely a legutóbbi játéknapon váratlanul magabiztosan legyőzte az Európa-ligában vitézkedő Mosonmagyaróvárt (35-31), de korábban is hozott bravúrokat, s ezeknek köszönhetően a középmezőnyhöz tartozik. Ettől függetlenül magabiztos győzelmet remélhettek szurkolóink, és a kezdés ennek megfelelő volt.

Ellenfelünk kissé megilletődött támadásait könnyedén szűrtük meg, elöl pedig szélsőink, Hársfalvi Júlia és Angela Malestein biztosan értekesítették helyzeteiket. Hét perc se telt még el, amikor előbbi kettő, utóbbi pedig már három gólnál járt, miközben csak egyet kaptunk (5-1). A következő, rövid periódus a vendégeknek sikerült jobban, vissza is értek két gólra, miután elhibáztunk néhány ziccert, de a következő lendülettel egészen hét gólra távolodtunk (15-8). Malestein szórta meg magát nagyon, hétszer volt eredményes a szünetig, az összképen azonban rontott az első játékrész hajrája, amelyet két góllal elveszítettünk, így végül „csak” ötgólos differencia mellett mehettünk az öltözőbe.

Lecserélte szélsőit a második félidőre Elek Gábor, de az új beszállók, Mátron Gréta és Kovács Anett ott folytatta, ahol poszttársaik abbahagyták. Szöllősi-Zácsik Szandra formája is feljavult, hiszen az első félidőben eleinte nem jöttek össze az átlövései, később azonban többször is szemet gyönyörködtető bombával késztette tapsra a szurkolókat. 19-14 után ötöt lőttünk zsinórban, tízre nőtt a különbség, és végképp eldőltnek érezhettük a két pont sorsát.

Látványosan kézilabdázott együttesünk, gyönyörű és váratlan gólpasszok, pontos befejezések jöttek egymás után, illetve az is látszott, hogy ezt a meccset bizony szeretné végig nyomni a gárda. Ez egybecsengett Csiszár-Szekeres Klára mérkőzés előtti gondolataival, hogy magunkat kell építenünk elsősorban, hiszen a Brest, majd a Rosztov-Don ellen csúcsteljesítményre lesz szükség ahhoz, hogy pontokat tudjunk szerezni.

Végül tizenöt góllal 38-23-ra nyertünk, és önbizalommal telve várhatjuk a franciaországi utazást.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
12. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Moyra-Budaörs Handball 38-23 (17-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia és Réti Rebeka
Gólszerzők: Malestein 9 (5), Bölk 6, Szöllősi-Zácsik 5, Kovács Anett 4, Hársfalvi 3, Tóth Nikolett 3, Szucsánszki 2, Klujber 2, Grbics 2, Márton 1, Kisfaludy 1, ill. Mlinkó 4 (2), Jovovity 4 (1), Zsigmond V. 3, Tóth M. 3, Helm 2, Smid 2, Hajduch 2, Szalai-Szita 1, Agbaba 1, Szabó-Májer 1.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.